„Proti Liberci kluci odehráli výborný zápas a tři body pro ně byly zaslouženou odměnou. V kabině v týdnu tudíž panovala pohoda a věřím, že se to přenese i do zápasu v Teplicích,“ zdůraznil trenér Jiří Lerch.

V Teplicích bude chybět Zdeněk Ondrášek, jenž proti Liberci hrál výborně. „Venku jsme ještě nevyhráli. To je blbá série, avšak každá série jednou skončí. Já bohužel pro čtyři žluté karty hrát nebudu, avšak věřím, že kluci udělají všechno pro to, aby tu sérii ukončili,“ zdůraznil zkušený útočník Dynama.

„Že Kobra nebude, nás samozřejmě mrzí, ale věřím, že se s jeho absencí vyrovnáme. Máme tu Jacoba Tranzisku, který si zaslouží dostat šanci a věřím, že to zvládne, typologicky je to podobný hráč,“ poznamenal trenér Lerch.

Devatenáct z 22 získaných bodů černobílí uhráli doma, venku v této sezoně na výhru stále čekají. „Naposled to bylo právě v Teplicích,“ připomněl trenér Lerch výhru 2:0, kterou tehdy svými góly zařídili Hellebrand a Čmelík.

Jenže to bylo 15. října 2022, od té doby venku bez výhry! „Věřím, že to teď v Teplicích zlomíme,“ zadoufal Lerch.

Ve II. lize fotbalisté Táborska ve středečním vloženém kole odčinili sobotní porážku z Prostějova a rozdrtili doma Viktorii Žižkov 5:0! Na to by rádi navázali i v sobotu v Příbrami (17). „Nečeká nás tam určitě nic lehkého, ale věřím, že je v našich silách dát o jeden gól víc než soupeř,“ zdůraznil trenér Roman Nádvorník.

Ve III. lize po páteční večerní předehrávce v Písku, kde se domácí tým v krajském derby střetne od 18 hodin s Dynamem B, se Táborsko B v neděli v Uhříněvsi utká s Bohemians B (10:15).

Divize – sobota: Soběslav – Komárov (17), Rokycany – Katovice, Plzeň – Č. Krumlov, neděle: J. Hradec – Klatovy (16 Vajgar).

I. liga dorostu - sobota: Dynamo ČB – Slavia Praha (10:30 Složiště).