Jan Podroužek ochotně odpověděl na dotazy.

Už je definitivní, že jste členem černobílé rodiny Dynama České Budějovice?
Měli bychom se o práci dělit s Milanem Čadkem, který dosud zastával funkci sportovního ředitele. Postupně by mělo docházet k přesunu kompetencí na mě. Zatím se budeme o práci dělit, já věřím, že ta spolupráce bude klapat. Zatím to vypadá dobře.

Jaká konkrétně bude náplň vaší práce v Dynamu?
Určitě výpomoc u áčka. Týká se to doplňování kádru. Směrem dovnitř, ale i ven. To bude to hlavní. Jsou to sportovní otázky spojené s chodem áčka. I s chodem Akademie.

Máte jihočeské kořeny, je to výhoda?Je to jeden z důvodů, i když ne ten hlavní, nechci být úplně sentimentální, ale je to jeden z důvodů, proč mě Budějovice zajímají, myslím Dynamo. Pocházím z Tábora, to je padesát nebo šedesát kilometrů od Budějovic. Hlavně si myslím, že je v klubu obrovský sportovní a ekonomický potenciál.

Majitel klubu Vladimír Koubek mluví o pětiletém časovém horizontu, kdy by chtěl vidět v A týmu minimálně pět odchovanců. Je to ve vašich očích reálná věc?
Určitě je. Už proto, že jsme v týdnu měli poradu s Tomášem Zápotočným a Markem Niklem a s dalšími členy sportovního úseku, podle toho, jak se k tomu kluci chovají a jak se k tomu staví, tak je patrné, že mladí kluci tady budou dostávat šanci. Mladí kluci, kteří jsou přímo odchovaní Složištěm. To znamená hráči Akademie Dynama.