Dynamo jelo k zápasu do Prahy s cílem zahájit nový ročník nejvyšší soutěže bodovým ziskem. „Máme těžký los, ale já týmu věřím,“ prohlásil před zápasem nový trenér Jozef Weber, jenže ve vítězné generálce proti Táborsku (4:0) postrádal některé hráče ze základu. „Věřím, že na Pardubice všichni budou v pořádku,“ doufal.

Ale Zajíc, Švec a Skovajsa v neděli nebyli ani na lavičce.

Pardubice v loňské sezoně sice po základní části skončily předposlední, ve skupině o záchranu ale uspěly a v lize v posledních pěti zápasech neprohrály (z toho čtyřikrát vyhrály). Do nedělního zápasu šly Pardubice tudíž naladěny optimisticky. „Když dáme gól, v což já pevně věřím, myslím, že získáme tři body,“ řekl pro klubový web útočník Pavel Černý.

K optimismu ho mohla opravňovat právě i nelichotivá bilance Dynama na cizích hřištích. „Věřím, že to už zlomíme a třeba se nám to podaří už teď s Pardubicemi,“ předvídal kapitán hostujícího týmu Martin Králik.

Jak se ukázalo, správně!

Nedělní zápas v pražském Dolíčku začal z obou stran velice svižně a oba týmy měly hned v úvodu slibné možnosti. Tu první už ve 2. min. domácí, po Tomlově tvrdé ráně zblízka ale brankář Šípoš vytasil skvělý zákrok a svůj tým výrazně podržel.

Domácí byli i nadále častěji u balonu a v 7. minutě si vypracovali další velkou šanci, když na Holešicův centr naskočil zkušený Pavel Černý a hlavou orazítkoval břevno Šípošovy branky.

Obě velké šance nicméně hosté z jihu Čech přežili bez jakékoli úhony a naopak sami už v 8. min. udeřili, když kousek za vápnem se k odraženému balonu dostal Patrik Hellebrand, nic nevymýšlel a tečovanou ranou přeloboval bezmocného brankáře Markoviče – 0:1!

Domácí se z těžkého úderu rychle otřepali a jejich tlak sílil. Na přímé střely mezi tři tyče Jihočechy do přestávky přestříleli 7:1, na pevnou defenzivu Dynama a pozorného brankáře Šípoše však nevyzráli.

Neuspěl ve 33. min. ani aktivní Hlavatý, jehož střelu Šípoš zneškodnil s potížemi, krátce nato Vacek z úhlu trefil jen boční síť.

Hlavatý měl dobrou šanci také v nástupu do druhé půle, kdy ho ale výborný Šípoš vychytal. Nicméně po pauze už Dynamo tlak soupeře eliminovalo a mělo hru pod kontrolou. Navíc v 66. min. Králik po Horově rohu hlavičkou na zadní tyč výhru svého týmu pečetil – 0:2!

„Rozhodla naše efektivita a ve druhé půli zlepšený výkon v defenzivě,“ pochvaloval si po cenném vítězství trenér Dynama Jozef Weber, jehož svěřenci teď v sobotu doma hostí pražskou Spartu (16).

Pardubice - Dynamo ČB 0:2 (0:1) - Branky: Hellebrand, 67. Králik. Žluté karty: Vacek, Hlavatý, Solil, Krejčí – Hais, Grič, Matoušek. Diváci: 926. Rozhodčí: Klíma – Nádvorník, Machač. Pardubice: Markovič – Rosa, Vlček, Toml, Helešic – Janošek – Lima (63. Mareš), Solil (74. Chvěja), Hlavatý, Vacek (63. Sychra) – Černý (74. Huf). Dynamo: Šípoš – Čolić, Havel, Králik, Sladký – Grič, Hora – Penner (57. Matoušek), Hellebrand (80. Broukal), Potočný (90. Vais) – Škoda (57. Hais).