Fotbalisté Sparty potřetí v řadě vyhráli. Letenští otočili utkání v Mladé Boleslavi, zvítězili 3:1 a společně se Slavií vedou neúplnou tabulku první ligy. Dosud vedoucí Bohemians nepustil na hřiště déšť. Ďolíček byl totiž pod vodou. Zápas s Hradcem Králové se tak odehraje v pondělí. Teplice zvítězily v Ostravě 2:1 a dočkaly se první výhry v sezoně.

Obhájci titulu z Plzně si nechali utkání s nováčkem z Brna odložit kvůli dvojzápasu s Karabachem v závěrečném předkole Ligy mistrů.

Slavia - Pardubice 7:0

Fotbalisté Slavie rozdrtili doma oslabené Pardubice 7:0 a připsali si nejvýraznější vítězství v nejvyšší soutěži od února 2017. Pražané rozhodli už v úvodním dějství, kdy se trefili David Douděra a Stanislav Tecl. Ještě před pauzou byl vyloučen hostující Robin Hranáč a úřadující vicemistři pa přidali dalších pět gólů. Dvěma brankami zkompletoval hattrick Tecl, dvakrát se trefil Moses Usor a jednou další střídající hráč Ondřej Lingr.

Plnou náruč fotbalové radosti rozdávali slávisté svým fanouškům. Pardubice odjely z Edenu s výpraskem 7:0!
Kanonáda v Edenu. Slávisté nasázeli Pardubicím sedm gólů

Branky: 40., 48. a 57. Tecl, 79. a 89. Usor, 31. Douděra, 76. Lingr. Rozhodčí: Radina - Nádvorník, Machač - Štěrba (video). ŽK: Usor - Hranáč, Vacek, Janošek, Červenka, Krejčí (asistent trenéra). ČK: 44. Hranáč. Diváci: 13 269.
Slavia: Mandous - Douděra, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek - Holeš (66. Fila) - Masopust (61. Usor), Ševčík (61. Icha), Traoré (61. Lingr), M. Jurásek - Tecl (74. Kričfaluši). Trenér: Trpišovský.
Pardubice: Budinský - Kostka (46. Halász), Hranáč, Toml, Helešic - Janošek - Mareš (25. Akosah-Bempah), Solil (72. Rosa), Chvěja (46. Koukola), Vacek - Černý (60. Červenka). Trenér: Novotný.

Zlín - Jablonec 2:2

Zlín dvakrát dotahoval náskok hostů. Na gól Matěje Polidara odpověděl v první půli Lamin Jawo, po přestávce poslal Severočechy do vedení Václav Sejk, za domácí vyrovnal Jakub Kolář. Po konci zápasu dostal červenou kartu zlínský záložník Joss Didiba za kopnutí do protihráče. Oba týmy nadále čekají na první vítězství v ligové sezoně.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) ve 4. kole FORTUNA:LIGY vyzvali Jablonec.
Podívejte se: Divoký závěr ve Zlíně, který bral jenom bod. Didiba byl vyloučen

Branky: 33. Jawo, 70. Kolář - 21. Polidar, 62. Sejk. Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Dobrovolný - Proske (video). ŽK: Cedidla, Vukadinovič - Houska, Horejš (trenér), Kratochvíl. ČK: 90.+7 Didiba (Zlín). Diváci: 2411.
Zlín: Rakovan - Cedidla (63. Reiter), Kolář, Procházka, Bartošák (77. Vukadinovič) - Didiba - Fillo (77. Dramé), Hrubý, Janetzký (84. Hlinka), Čanturišvili - Jawo. Trenér: Jelínek.
Jablonec: Hanuš - Kubista, Hübschman, Heidenreich, Polidar - Považanec - Šulc (81. Malínský), Kratochvíl, Houska (56. Chramosta), Jovovič (56. Krob) - Sejk (90. Martinec). Trenér: Horejš.

Liberec - České Budějovice 1:1

Slovan vedl po brance Micka van Burena a měl spoustu dalších šancí, ale v poslední minutě Severočechy o výhru připravil Lukáš Havel. Oba góly padly po hrubých chybách brankářů.

Branky: 22. Van Buren - 90. Havel. Rozhodčí: Orel - Arnošt, Kotalík - Klíma (video). ŽK: Mara - Sladký, Hora. Diváci: 4258.
Liberec: Vliegen - Gebre Selassie, Talovjerov (84. Purzitidis), Plechatý - Mikula, Doumbia (75. Rondič), Červ (75. Mara), Frýdek, Preisler - Van Buren (84. Rabušic), Kozák (57. Jan Matoušek). Trenér: Kozel.
Č. Budějovice: Šípoš - Havel, Králik, Broukal - Sladký, Hora, Grič (46. Švec), Čolič (69. Jakub Matoušek) - Čmelík (90. Čavoš), Potočný (46. Hellebrand) - Škoda (69. Hais). Trenér: Weber.

Olomouc - Slovácko 1:2

Trenér Slovácka Svědík před pohárovou odvetou ve Švédsku výrazně protočil sestavu. A málem se mu to nevyplatilo. Ve 40. minutě totiž proměněnil penaltu Filip Zorvan a Sigma vedla. Hosté ale dokázali vývoj otočit. Mezi 68. a 73. minutou zařídili obrat střídající Ondřej Mihálik a Libor Kozák. Olomouc potřetí v řadě prohrála.

Fotky ze zápasu 4. kola FORTUNA:LIGY mezi celky SK Sigma Olomouc a 1. FC Slovácko

Branky: 40. Zorvan z pen - 68. Mihálik, 73. Kozák. Rozhodčí: Křepský - Paták, Dresler - Machálek (video). ŽK: Zmrzlý, Chytil, Růsek, Matoušek - Kozák, Mihálik, Duskí, Nguyen.
Olomouc: Trefil - Chvátal, Vraštil, Beneš, Zmrzlý - Greššák (75. Matoušek), Breite - Navrátil (75. Vodháněl), Růsek, Zorvan - Chytil (64. Zifčák). Trenér: Jílek.
Slovácko: Nguyen - Tomič, Šimko, Hofmann, Duskí - Brandner (46. Petržela), Ljovin (46. Havlík), Kohút (75. Trávník), Sinjavskij - Kozák (87. Kadlec), Šašinka (46. Mihálik). Trenér: Svědík.

Mladá Boleslav - Sparta 1:3

Sparta uspěla i bez opory Dávida Hancka, který je na odchodu do Feyenoordu Rotterdam. Na výhru se ale nadřela. Hosté prohrávali po trefě Denise Donáta, po přestávce ovšem v rozmezí 50. až 58. minuty skóre otočili. Nejprve vyrovnal Lukáš Juliš a vzápětí dokonal obrat Dán Asger Sörensen, který oslavil premiérovou branku v české lize a hned byla vítězná. Výhru v závěru pečetil střídající Tomáš Čvančara.

Sparta brala v Mladé Boleslavi všechny tři body. Vyhrála 3:1.
Poločasové vedení bylo rychle pryč. Boleslavští doma podlehli Spartě

Branky: 38. Donát - 50. Juliš, 58. Sörensen, 89. Čvančara. Rozhodčí: Hocek - Hájek, Hrabovský - Kocourek (video). ŽK: Suchý, Stránský, Matějovský, Šimek, Krobot, Hoftych (trenér) - Pavelka, Jankto, Priske (trenér). Diváci: 4713.
M. Boleslav: Polaček - Pech, Šimek, Suchý, Karafiát - Dancák (86. Žitný), Donát (71. Krobot) - Stránský (66. Fulnek), Matějovský, Ladra (86. Skalák) - Škoda. Trenér: Hoftych.
Sparta: Holec - Mejdr, Sörensen, Zelený, Höjer - Pavelka, Sadílek - Daněk (83. Wiesner), Karabec (46. Čvančara), Pešek (24. Jankto, 72. Fortelný) - Juliš (72. Drchal). Trenér: Priske.

Ostrava - Teplice 1:2

Na vedoucí gól hostujícího Jana Knapíka odpověděl ještě v úvodním poločase Nemanja Kuzmanovič. Přes šance a tlak Baníku zápas rozhodl deset minut před koncem Abdallah Gning. Ostravští doma prohráli druhé ze tří utkání v ročníku nejvyšší soutěže.

Utkání 4. kol první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FK Teplice, 20. srpna 2022, Ostrava. (zleva) Eldar Šehic z Ostravy.
Šok pro Ostravu! Baník podruhé v sezoně padl doma, výhru Teplic trefil Gningue

Branky: 37. Kuzmanovič - 19. Knapík, 80. Gning. Rozhodčí: Petřík - Kříž, Hurych - Berka (video). ŽK: Klíma, Buchta, Kaloč, Frydrych, Šehič, Chlumecký, Oulehla (asistent trenéra), V. Baránek (trenér brankářů) - Hybš, Gning, Kodad, Jarošík (trenér). Diváci: 6008.
Ostrava: Laštůvka - Sanneh, Frydrych, Pojezný, Fleišman - P. Jaroň (73. Tijani), Kaloč (88. Takács), Pokorný, Kuzmanovič, Buchta (63. Šehič) - Klíma. Trenér: Vrba.
Teplice: Mucha - Vondrášek, Knapík, Hybš - Hyčka, Kučera (89. Drame), Trubač, Jukl, Urbanec - Gning (90. Čerepkai), Procházka (46. Kodad, 90. Žák). Trenér: Jarošík.