Dynamu v Příbrami chyběli dlouhodobí marodi Ledecký a Skovajsa, kvůli potížím s kolenem nahradil Javorka Valenta. Ke konci šel do hry i mladý Vais, přesto se dostal do velké šance. „Jonáš Vais je mladý kluk, ročník devadesát devět, přišel z Příbrami, a když se možnost ho zadarmo získat naskytla, šli jsme do toho. Jasně jsme mu řekli, že v této sezoně těch šancí ještě tolik dostávat nebude, ale do budoucna má velké předpoklady – výbornou střelu, fotbalové vidění. Tu šanci teď měl proměnit, ale tam ta jeho nezkušenost hrála roli,“ hodnotil po zápase v Příbrami Vaisův výkon trenér Horejš, jenž v neděli bude postrádat stopera Martina Králíka (4. ŽK).

Po dlouhé době se v neděli mohou na Střelecký ostrov vypravit také fanoušci. „Že už konečně můžou přijít aspoň nějací diváci, z toho máme velikou radost. Mrzelo nás, že když se nám dařilo, lidi chodit nemohli. Rádi bychom jim tudíž v posledních dvou zápasech doma ukázali, že ty psychické zábrany z hráčů spadly a že jim připravíme kvalitní podívanou,“ zdůraznil trenér Dynama.

„Stadion může být zaplněn z deseti procent, na Pardubice tudíž mohou přijít všichni naši permanentkáři,“ upřesnil na klubovém webu tiskový mluvčí klubu Aleš Strouha a dodal, že klub pro své nejvěrnější příznivce zajistí před stadionem v neděli od 12 hodin antigenní testy a navíc každý permanentkář na stadionu dostane zdarma klubovou šálu!

Pro držitele permanentek bude vyhrazena tribuna Východ (z ulice Boženy Němcové), tedy i pro ty, kteří mají permanentku na jinou tribunu. Zvláštní vstupenky se vydávat nebudou, stačí platná permanentka. Každý divák musí mít vedle testu také respirátory a obsadit může jen vyhrazená místa (další podrobné pokyny si lze najít na www.dynamocb.cz).

Pardubice jsou jako ligový nováček příjemným překvapením soutěže. Na jih Čecch přijíždějí v herní pohodě a jako sedmý tým tabulky, už pět zápasů v řadě nepoznaly přemožitele. „Pardubice mají podobnou sezonu jakou jsme my měli loni, mají výborně poskládané mužstvo a nás čeká velice těžký zápas. Nic to ale nemění na tom, že my budeme chtít doma navázat na zisk tří bodů z Příbrami a jsme odhodláni v zápase pro to udělat maximum,“ zdůraznil trenér David Horejš.

TÁBORSKO S JIHLAVOU
Po dvougólovém vítězství doma s Třincem a remíze 1:1 na hřišti druhé Líšně se fotbalisté druholigového FC MAS Táborsko na svém hřišti v Kvapilově ulici v neděli od 17 hod. v dalším důležitém zápase o záchranu ve druhé nejvyšší soutěži střetnou s Jihlavou.

„Bodu z Brna si hodně ceníme, vždyť Líšeň v celé soutěži prohrála jen dvakrát,“ vyzdvihl výkon svého mužstva trenér Miloslav Brožek, dle něhož jeho svěřenci měli k výhře blíž než jejich favorizovaný soupeř. „V poslední minutě byl Gil sám před bránou, z čisté šance však pálil vedle,“ litoval trenér FCT.

Pro Táborsko se zápas nevyvíjel zrovna nejlíp. „Krátce po začátku utkání šla Líšeň do vedeni gólem z pokutového kopu, k němu se nechci vyjadřovat, své hráče však musím pochválit, protože po té penaltě se výrazně semkli, bojovali a po zásluze nejen vyrovnali, ale měli i další brankové příležitosti, zatímco soupeře jsme do pořádné šance prakticky nepustili,“ ocenil Miloslav Brožek.

Na jaře Táborsko v soutěži patří k nejlepším, jistotu záchrany přesto nemá. „Jihlava má jen o tři body víc než my, navíc pak máme velice těžký los, Žižkov, Duklu a Vlašim, takže chceme v neděli uspět,“ ujistil trenér Brožek.