„Chtěli bychom navázat na podzimní výkony. Ale Boleslav má ambice dostat se do bojů o evropské poháry, takže nás čeká nesmírně těžký zápas,“ zdůraznil před utkáním trenér Dynama David Horejš. „Budějovicím se v závěru podzimu neskutečně dařilo, takže to nebude lehké,“ říkal před cestou na jih Čech trenér Jozef Weber.


Černobílí k úvodnímu jarnímu zápasu, v jehož úvodu hráči i diváci uctili minutou ticha památku nedávno zesnulého bývalého fotbalisty Dynama Miloslava Pennera, nastoupili ve složení, v jakém na podzim zářili.


Hned od začátku Jihočeši vyvinuli tlak a už ve 2.minutě Mršič připravil první slibnou šanci pro Javorka, jenž z voleje překopl, ale stejně se mával ofsajd. Hosté však nezůstávali nic dlužni a po přímém kopu Pudilovu hlavičku Drobný jen díky pootovému zákroku vyškrábl nad bránu.
Ve 13. min. kopali domácí první roh a z něj hlavičkoval Sivok, míč ale letěl nad. Dvě minuty nato se ale k odraženému balonu dostal Čavoš a proti jeho tečované ráně byl Šeda v brance zcela bezmocný – 1:0!


Jásot diváků ještě neutichl a Dynamo udeřilo podruhé, když se zpoza vápna do míče opřel Havelka a jeho výstavní dělovka skončila za Šedovými v síti – 2:0!

Ilustrační foto.
Půjde Dynamo do jarní ligy s novými majiteli klubu?

A ze strany Dynama to nebylo ještě vše: ve 37. min. po Čoličově rohu hlavikčoval Havel do břevna, z následného Mršičova rohu Sivokovu hlavičku sice Šeda skvěle vyrazil, Schranz z dorážky ale pumelicí z úhlu málem prokopl síť – 3:0'
Po půli hosté udělali v sestavě dvě změny a snažili se ještě s výsledkem něco udělat. Střela Wágnera z úhlu ale branku Drobného minula a hlavička Křapky po rohu šla vysoko nad. Na druhé straně utekl Mršič a jeho střela lízla zadní tyč.

Krátce nato zprava přesně zamířil i Čolič, jehož střelu za již překonaným Šedou z brány vykopl Pudil.
Po hodině hry tak na ukazateli skóre dál svítilo pro ligového nováčka nečekaných a velice lichotivých 3:0.


A tak už to zůstalo, ligový nováček po skvělém podzimu začala skvěle i na jaře!

Dynamo ČB - Ml. Boleslav 3:0 (3:0)
Branky: 15. Čavoš, 18. Havelka, 38. Schranz. ŽK: Budínský, Křapka, 27. Jiří Klíma. Diváci: 3188. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch.
Dynamo ČB: Drobný – Čolič, Havel, Sivok, Novák – Čavoš, Havelka – Brandner (68. Mészáros), Javorek (76. Šulc), Mršič (85. Ledecký) – Schranz.
Mladá Boleslav: Šeda – Douděra (46. Zelený), Jak. Klíma, Pudil, Křapka – Ladra (46. Jiří Klíma), Janošek, Hubínek, Budínský, Fulnek (83. Honig) – Wágner.

Trenéři - David Horejš: "Hlavně v první půli jsme hráli výborně, dali tři nádherné góly a další šance chytil Šeda." Jozef Weber: "První poločas byl nejhorší, jaký jsem za dva roky v Boleslavi zažil."