Čtrnáctidenní přestávku na jihu Čech uvítali. „Přišla nám vhod, protože jsme měli sérii neúspěšných utkání,“ uvedl trenér Jozef Weber. „Hlavně ty dvě domácí s Boleslaví a Olomoucí nás mrzí, proto jsme rádi, že jsme se malinko mohli srovnat a se slabším soupeřem v poháru si trošku spravit chuť,“ zmínil kouč výhru 5:0 v Chomutově. „Proti Boleslavi jsme podali špatný výkon, ale s Olomoucí jsme měli velmi dobrou dvacetiminutovku, jenže pak po inkasovaném gólu přišel nepochopitelný kolaps,“ smutně vrtěl Weber hlavou.

Ligovou pauzu v Dynamu využili i k doléčení zranění. „Za béčko už hrál Mršič, trénovat začal Škoda,“ vyzdvihl Weber a dodal, že chybět by měl jen distancovaný Hora.

„Baník zpočátku nehrál nic moc, pak ale přišli Plavšič a Cadu a hned ta hra vypadá úplně jinak,“ v rozhovoru pro Deník řekl rekonvalescent Matěj Mršič. „Přesto věřím, že šance máme,“ dodal.

Baník v posledních dvou kolech vyhrál s Pardubicemi a remizoval na Spartě. „Pro nás je důležité ty poslední body potvrdit, což znamená zvítězit,“ pro klubový web uvedl Michal Frydrych, jenž se do Baníku vrátil ze svého angažmá ve Wisle Kraków.

Své spoluhráče burcoval i Filip Kaloč, jenž v roli kapitána dovedl českou jednadvacítku k postupu na ME. „Zápas s Budějovicemi je důležitý, musíme navázat na poslední zápasy a posunout se zase výš. Moc se na zápas těším, jednak mám v sobě pořád tu radost z postupu a jednak jsem kvůli zranění nějakou dobu chyběl a už mi to moc chybělo. Věřím, že přijde hodně lidí a že zápas zvládneme,“ uzavřel Kaloč.

Že to jeho svěřenci nebudou mít na Baníku snadné, si je kouč Dynama Jozef Weber dobře vědom: „Čeká nás velice těžké utkání, avšak chtěli bychom navázat na úspěšné venkovní zápasy z úvodu sezony,“ uvedl Weber a připomněl, že po zápase v Ostravě přijdou důležité duely se Zlínem a Teplicemi. „Věřím, že se na tato utkání výkonem na Baníku dobře naladíme,“ uzavřel trenér Dynama.

Ve II. lize si Táborsko zápas v Opavě předehrávalo v pátek večer (prohrálo 0:1) a už v pátek večer hrál i Písek ve III. lize doma s Hostouní.

Béčko Dynama hraje v ČFL v sobotu s Viktorií Plzeň B (10:30 Složiště).

Sobotní divize: Soběslav – Horní Bříza, Katovice – Klatovy, Hořovice – Č. Krumlov (začátky v 16 hod.) a Komárov – Lom (už v 10:30).

Sobotní I. liga dorostu: Dynamo – Dukla (13:45 Složiště).