V utkání, hraném po dohodě obou klubů na tři třetině po 45 minuách, sice černobílí měli více ze hry i více brankových příležitostí, nakonec ale o výhře Riedu rozhodl v 58. minutě po pasu do běhu přesnou ranou z deseti metrů Schmerböck.

Do Rakouska už neodcestoval útočník Roman Potočný, jenž míří do druholigové Zbrojovky Brno. Podmínky ročního hostování kluby dolaďují. Smlouvu na tři roky naopak v Dynamu podepsal třiadvacetiletý krajní záložník Pavel Osmančík z Bohemky, jehož příchod Deník avizoval už v pátečním čísle. „Má velké předpoklady. Je to rychlostní, tahový hráč. Přesně takový krajní záložník, jakého potřebujeme,“ vyzdvihl trenér Tomáš Zápotočný.

Proti Riedu si zahrál i mladý stoper Thomas Jungbauer. „Rakušan s kořeny z Dominikánské republiky, koncem července mu bude osmnáct, přišel na testy,“ stručně přiblížil možnou posilu sportovní ředitel Dynama Milan Čadek a Deník ještě dodává, že Jungbauer reprezentoval Dominikánskou republiku na nedávném MS do 20 let.

Hlavní stan na soustředění má Dynamo v Ampflwangu im Hausruckwald, odkud ve středu zamíří do města Bad Hall k dalšímu přípravnému střetnutí proti maďarskému Diosgyör VTK (výkop je plánován na 11 hod. dopoledne.

V sobotním přípravném utkání prohrálo také druholigové Táborsko, jeho hráči nestačili v Písku na prvoligový Hradec Králové 0:3 (0:2).Dvě branky vítězů padly z pokutových kopů (12. Vašulín a 81. Rada), tu zbývající dal ve 34. minutě Krejčí.