„Čekání bylo opravdu velice dlouhé a už se nemůžeme dočkat až znovu vypukne domácí zápas v tradičně vynikající atmosféře, ve které se Bohemians poženou za úspěchem. U toho ale nemůžete chybět ani vy, fanoušci Bohemky. V boji o vítězství vás budeme potřebovat,“ zve diváky na zápas s Dynamem klubový web bohemians.cz.

Fotbalistům Bohemians se výsledkově zatím příliš nedaří a v tabulce jsou s 12 body na 13. místě. „Jenže Bohemka disponuje velmi kvalitním kádrem s řadou šikovných hráčů, na které si musíme dát pozor,“ upozornil trenér Dynama David Horejš a dodal, že jejich sobotní soupeř má hlavně na svém stadionu velkou sílu. „Co se týče nasazení, důrazu a takového toho hladu po úspěchu ze strany domácího týmu nás možná čeká podobné utkání, jaké jsme odehráli minule venku ve Zlíně,“ přemítal Horejšův asistent Jiří Kohout. „Věřím, že jsme si ze zápasu ve Zlíně vzali ponaučení a že potvrdíme, že fotbalová kvalita je na naší straně,“ dodal.

Síla Bohemky dle Kohoutova názoru je hlavně směrem dopředu. „V týmu jsou zajímaví útočníci,“ jmenoval Puškáče a Chramostu, kteří dali v této sezoně shodně po pěti gólech. „Jsou tam i Necid či Keita, vpředu má Bohemka určitě z čeho vybírat.“

Fotbalisté Dynama o reprezentační pauze nezaháleli. „Po zápase s Boleslaví jsme měli kondiční týden a trénovali jsme dvoufázově. Víkend byl volný a od pondělí jsme se připravovali na Bohemku,“ informoval Kohout.

Chybět v sobotu Dynamu bude Skovajsa, jenž za vyloučení ve Zlíně dostal dva zápasy stop. „Zdravotní problémy měli Matěj Mršič a Pavel Novák. Uvidíme, zda se dají dohromady,“ přemítal Horejšův asistent a dodal, že zdravotně v pořádku se vrátil z reprezentačního srazu ukrajinské jednadvacítky Maksym Talovierov. „Předtím s Francií byl vyloučen, takže první zápas hrát nemohl a pak proti Srbsku se na hřiště nedostal,“ sdělil Kohout.

„Bohemians sice za sebou mají sérii nepovedených výsledků, jenže to hráli venku,“ připomněl Horejšův asistent, že Bohemka tři poslední zápasy v řadě prohrála (s Boleslaví 1:4, Slováckem 0:1 a Libercem 1:2), všechny ale hrála venku. „Domácí utkání s Karvinou má Bohemka odložené a předtím na svém hřišti vyhrála nad Olomoucí po výborném výkonu 2:0,“ poznamenal Jiří Kohout.

Fotbalisté Dynama svého sobotního soupeře tudíž nepodceňují, rádi by ale v Ďolíčku bodovali. „Chceme po reprezentační přestávce potvrdit domácí výhru nad Boleslaví, a proto uděláme maximum, abychom si odvezli body,“ ujistil před cestou do Prahy trenér David Horejš.

TÁBORSKO V NEDĚLI NA ŽIŽKOVĚ
Také ve II. lize byla reprepauza, hráči Táborska ale po remíze 2:2 s Varnsdorfem nezaháleli. „Nachystali jsme krátký meziblok a po něm jsme se už připravovali na nedělní zápas v Praze se žižkovskou Viktorkou. Chtěli bychom se tam pokusit bodovat,“ podtrhl trenér Miloslav Brožek. „V posledních dvou podzimních utkáních nás čekají soupeři ze spodních pater tabulky, ti se určitě ještě před zimní pauzou budou chtít obohatit o body, aby měli na jaře lepší výchozí pozice. Oba ty poslední podzimní zápasy tudíž pro nás určitě budou hodně náročné. Na druhou stranu se nám do sestavy vrátí hráči z marodky či vykartovaní a já věřím, že jak na Žižkově, tak pak s Příbramí uspějeme,“ uzavřel úspěšný kouč, jenž dle informací Deníku má po podzimu u Jordánu skončit (údajně by měl pro Slavii Praha vyhledávat talenty).

Zápas Táborska na Žižkově začíná v neděli v 10.15 hodin.