Jablonec v minulém kole hrál doma s Libercem nerozhodně 1:1, když bod zachránil před koncem vyrovnávacím gólem Jan Chramosta, který je se třinácti góly nejlepším střelcem týmu. „Přeskupili jsme organizaci hry, soupeře jsme dostali pod tlak a z toho pramenilo i vyrovnání,“ vyzdvihl trenér David Horejš, jenž na Střeleckém ostrově, kde prožil převážnou část své velice bohaté hráčské i trenérské kariéry, teď poprvé svůj tým povede jako trenér soupeře. „Na zápas se velice těšíme,“ ujistil Horejš a dodal, že si je dobře vědom, že Dynamo si zpočátku na jaře získalo na domácím hřišti velký respekt. „Doma Dynamo dokázalo zvítězit s Baníkem, Bohemkou a dokonce i se Slavií, my ale přesto chceme předvést kvalitní výkon a věříme, že si z Budějovic body odvezeme,“ podtrhl jablonecký kouč, jenž za Dynamo odehrál přes dvě stovky zápasů a ve více než dvou stovkách utkání fotbalisty Dynama vedl i v roli trenéra.

Pro fotbalisty Dynama má nedělní utkání s Jabloncem punc boje o záchranu. Do této pozice se svěřenci trenérů Marka Nikla a Tomáše Zápotočného dostali poté, co po zmíněných slibných výsledcích se Slavií, Baníkem a Bohemians přišel pokles formy a série tří porážek v řadě (ve Zlíně 1:5, s Teplicemi 0:3 a venku s Hradcem 1:2). „Pokud chceme setrvat v první lize, takhle se prezentovat prostě nemůžeme,“ hodnotil po prvním poločase zápasu proti Hradci výkon svých svěřenců trenér Marek Nikl. „Na druhou stranu ale druhý poločas dle mě už snesl parametry a věřím, že se vrátíme na vlnu, kterou jsme měli pár zápasů zpátky,“ dodal.

Věří si i hráči: „Že Jablonec má kvalitní mužstvo, my víme, jejich úspěšnou sérii ale budeme chtít přerušit,“ uvedl obránce Lukáš Skovajsa.

TÁBORSKO S OPAVOU
Ve II. lize se Silon Táborsko v neděli střetne na „Kvapilce“ od 17 hodin s Opavou a po středeční prohře 1:3 v Líšni budou svěřenci trenéra Romana Nádvorníka chtít ve snaze vzdálit se pásmu sestupu získat před svými fanoušky všechny tři body.

Ve III. lize po páteční předehrávce FC Písek – Plzeň B, která skončila remízou 1:1, béčko Dynama v neděli ve Štěchovicích hraje s Povltavskou akademií (17:00).

V divizi hraje v sobotu druhá Soběslav ve šlágru s prvním Lomem (17) a Katovice hostí Aritmu (též 17), v neděli ráno míří Č. Krumlov do Domažlic.

V I. lize dorostu Dynamo 19 v sobotu hostí Slavii (11 Složiště).