Ligová fotbalová asociace totiž kvůli hrozbě nákazy koronavirem a v rámci mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví na středečním zasedání Ligového výboru rozhodla o odehrání zápasů I. a II. ligy v následujících dvou soutěžních kolech bez přítomnosti diváků a v omezených podmínkách, které jí určilo zmíněné opatření ministerstva zdravotnictví.

„Jsme si vědomi mimořádnosti a závažnosti aktuální situace. Zvažovali jsme v této složité situaci všechny možné varianty a rozhodli i vzhledem k nejistotě ohledně dalšího vývoje upřednostnit možnost nejbližší dvě ligová kola odehrát i bez přítomnosti diváků na stadionech s tím, že budeme společně s držiteli vysílacích práv hledat možnosti, jak zpřístupnit ligová utkání co nejširšímu počtu fanoušků.“ vysvětlil předseda Ligového výboru LFA Dušan Svoboda.

Pro toto řešení se po diskusi a zvážení všech možností vyjádřili všichni přítomní členové Ligového i Kontrolního výboru LFA a rozhodnutí má i podporu většiny klubů I. a II. ligy.

Nicméně třeba předseda představenstva Slavie Praha Jaroslav Tvrdík před jednáním LFA zastával jiný názor. „Jednoznačně podporuji přerušení ligy například do 2. dubna stejně jako v Itálii. Fotbal bez diváků je nesmysl,“ vzkázal šéf pražské Slavie přes sociální síť Twitter.

Jenže nejméně nejbližší dvě kola I. a II. ligy bez diváků budou. „Volíme nejlepší ze špatných řešení. Toto rozhodnutí je v souladu s doporučeními European Leagues a většinou evropských soutěží,“ zdůvodnil rozhodnutí Ligového výboru předseda LFA Dušan Svoboda.

V neděli tudíž ani v jihočeské metropoli se fanoušci na zápas Dynama s Libercem vydat nemohou, brány Střeleckého ostrova zůstanou zavřené. „Zvolené řešení respektujeme, nic jiného nám ani nezbývá,“ krčil rameny trenér Dynama David Horejš, jedním dechem ale dodal, že to je velká škoda. „V poslední době diváci chodili na stadion v hojném počtu a byli pro nás velkou podporou. Že je v tak těžkém zápase nebudeme mít za zády, nás moc mrzí, budeme ale bojovat i za ně,“ ujistil Horejš.