Na generálku je to hodně kvalitní soupeř, trenér David Horejš při pondělním zahájení zimní přípravy z toho ale těžkou hlavu neměl: „Jsme rádi, že sehrajeme generálku s ligovým mužstvem, protože některé týmy ze druhé a třetí ligy ještě nemusí v této době být ani v přípravě. Sparta je velice silný soupeř, my máme ale v lize hned na začátku hodně náročný týden,“ připomněl, že jeho svěřenci na úvod budou v sedmi dnech hrát s Pardubicemi, Příbramí a Teplicemi. „A tyto tři zápasy mohou hodně napovědět, jak se celá sezona bude vyvíjet,“ zdůraznil kouč Dynama.

Černobílí se budou muset obejít bez hostujících hráčů Van Burena (Slavia), Šulce a Matějky (Plzeň), kteří se do přípravy zapojili už ve svých klubech. „Pavel Šulc a Buren patřili do základní sestavy, oba budou citelně chybět,“ připustil Horejš a dodal, že klub hledá za ně náhradu.

Jako první z možných posil už v pondělí přišel Jonathan Simba. „Na tréninku se jeví dobře, ale potřebujeme ho vidět v zápase,“ nevyloučil Horejš start mladého stopera z Konga v nedělním v zápase se Spartou na Strahově.

K dispozici Dynamu v neděli bude i Marko Alvir, jenž na jih Čech přichází jako náhrada z Plzně za Šulce. K týmu se připojil v pátek: „Proti Spartě dostane šanci,“ ujistil Horejš a v nedělní přípravě nevyloučil ani start obou mladíků Kousala a Němečka. Ti byli do zimní přípravy ligového mužstva přeřazeni z ligového dorostu. „Tréninky s áčkem pro ně určitě budou velkou zkušeností,“ vyzdvihl trenér Dynama. „Aspoň na část duelu proti Spartě by mohli naskočit,“ dodal David Horejš.

FUTSALISTÉ S MĚLNÍKEM
Ve futsalové I. lize tým Dy᠆nama PCO po prohře s Vlky Brno 1:5 hraje v neděli s Mělníkem (19 hala Lokomotivy).