Na závěr svého pobytu v Turecku fotbalisté Dynama v přípravném utkání zdolali tým první srbské ligy FK Kolubara 3:1.

„S výjimkou začátku druhé půle jsme měli průběh utkání pod kontrolou, a byť nám někteří hráči chyběli, dle mě bylo naše vítězství zcela zasloužené,“ vyzdvihl asistent trenéra Jiří Kohout.

Příležitost se ukázat dostali i v posledním utkání na soustředění i čtyři mladíci z devatenáctky Dynama, kteří se soustředění ligového áčka Dynama zúčastnili. „Jsme tady jako jeden tým, v přípravných zápasech tudíž dostávali prostor všichni hráči, co na soustředění jeli,“ potvrdil Horejšův asistent, dle něhož v sobotní premiéře jarní ligy proti Spartě tudíž bude sestava Dynama určitě mít poněkud odlišnou podobu.

„Měli jsme i nějaké drobnější zdravotní potíže a nechtěli jsme riskovat,“ připomněl Kohout, že do hry celá řada hráčů vůbec nezasáhla (chyběli mj. Havel, van Buren, Čolič, Valenta, Hora, Novák či Hellebrand). „Nicméně ti kluci, kteří zápas s Kolubarou odehráli, určitě potvrdili, že si tu šanci zasloužili a že do týmu právoplatně patří.“

Desetidenní pobyt v Turecku asistent trenéra Horejše hodnotil kladně. „Sice jsme čekali malinko lepší počasí, které nám dva, možná tři dny trošku znepříjemnilo,“ zmínil Kohout nečekanou sněhovou nadílku, která Turecko postihla na začátku druhého týdne soustředění Dynama. Husté sněžení však zaskočilo spíše místní obyvatele, ti na sníh nejsou vůbec zvyklí a v Beleku prý naposledy sněžilo někdy začátkem devadesátých let…

Ani sněhová kalamita ale soustředění Dynama nenarušila. „Některé plány jsme trošku pozměnili, ale poradili jsme si s tím dle mě poměrně slušně,“ konstatoval Kohout a dodal, že i všechna tři přípravná střetnutí se hrála na dobrých terénech. „Soupeři byli velice silní, takže jsme si vyzkoušeli i různá rozestavení, kdy jsme museli reagovat na soupeře, kteří byli ze tří zemí.“ podtrhl Kohout a připomněl i kladnou bilanci dvou výher ze tří zápasů, navíc devět nastřílených gólů.

„Takže určitě povedené soustředění a řekl bych, že tudíž také plná spokojenost,“ uzavřel Jiří Kohout, dle něhož teď fotbalisty Dynama čeká hlavně se dobře nachystat na sobotní ligu se Spartou.