„V Dynamu jsem prvně naskočil do první ligy. Díky za vše, třeba se ještě někdy v budoucnu potkáme,“ loučil se na klubovém webu nadějný útočník. „Daniel je typologicky velmi zajímavý, je vysoký bijec na hrot útoku, který je zároveň velice poctivým hráčem s výborným charakterem. Navíc má i skvělé rychlostní předpoklady a dobrou orientaci v pokutovém území soupeře," zdůraznil sportovní ředitel hradeckého klubu Jiří Sabou.

VÍKEND NA JIHU ČECH

Jak v I. lize Dynamo, tak ve II. lize Táborsko mají volný víkend, další fotbalové soutěže ale pokračují.

Ve III. lize v minulém kole všechna tři jihočeská mužstva venku shodně prohrála, takže se dá předpokládat, že si před svými fanoušky budou chtít napravit reputaci.

Mladíci Dynama hrají v sobotu na Složišti s béčkem Bohemky (10:30). „Rádi bychom se dobrým výkonem i dobrým výsledkem omluvili za vysokou prohru v Králově Dvoře,“ zval diváky trenér béčka Dynama Dušan Žmolík.

Doma v sobotu hraje také Písek, který po venkovní prohře 0:2 s béčkem Dukly Praha od 10 hod. změří síly s pražským Motorletem.

Béčko Táborska před týdnem prohrálo v K. Varech těsně 2:3 a spadlo v tabulce až na poslední místo. Lehký zápas svěřence trenéra Petra Janoty nečeká ani v neděli, kdy na Svépomoc zavítá silné béčko pražské Dukly (17:00).

V divizi změří v sobotu Katovice v krajském derby doma síly se Soběslaví (17) a Český Krumlov zamíří do Sokolova, J. Hradec si zápas v Doubravce předehrává už v pátek večer.

V I. lize dorostu se devatenáctka Dynama po výhře 4:1 s Ml. Boleslaví v tabulce posunula až na druhou příčku a pozici v popředí tabulky bude hájit v sobotu v Liberci (11:30). „Dali jsme čtyři góly, jeden hezčí než druhý, takže velká spokojenost,“ zářil před týdnem po výhře s Mladou Boleslaví trenér Stanislav Rožboud, své své svěřence ale chválil i za dobrou defenzívu. „Bylo tam dost soubojů, které jsme mu᠆seli uskákat, Karviná nebyla lehkým soupeřem, ale kluci si hrábli a zvládli to skvěle.“

DVACÍTKY V TÁBOŘE

Stadion druholigového Silonu Táborsko v Kvapilově ulici bude v pondělí 11. září od 17 hodin dějištěm mezistátního přípravného utkání Česko – Itálie týmů do 20 let.

Oba týmy zahájili podzimní sezonu ve čtvrtek: Itálie remizovala v přípravě v Německu 1:1, Česko padlo v Rumunsku 0:2. „Utkání jsme měli výsledkově jednoznačně zvládnout,“ mrzelo trenéra Pavla Šustra, jenž si je vědom, že v Táboře jeho hráče čeká neméně náročná prověrka. „Prostředí v Táboře je fotbalové, hrací plocha výborná a věřím, že to bude místo, kde se nám bude herně i výsledkově dařit,“ dodal kouč české dvacítky.