Není tudíž divu, že jich na Střelecký ostrov na setkání bývalých fotbalistů Dynama dorazilo skoro půl stovky.

„Ti, co nepřišli, mě ale stejně naštvali,“ prohlásil bývalý dlouholetý kapitán týmu Josef Jodl, který ve své úvodní řeči vzpomenul též na bývalé představitele klubu Zdeňka Čadka, MUDr. Václava Sekyru či klubového sekretáře Jana Turka. Poté minutou ticha a potleskem účastníci setkání uctili památku svých letos zesnulých spoluhráčů Karla Melky a Václava Litvana.

Mezi bývalé fotbalisty Dynama zavítal i současný majitel klubu Vladimír Koubek, jenž připomněl, že ve vedení Dynama působil už v polovině osmdesátých let, takže z té doby si řadu tehdejších hráčů dobře pamatuje.

Z hráčů dorazili jak ti, kteří se I. ligy v černobílém dresu nedočkali, ale v Dynamu psali historii (třeba Ladislav a Ivan Novákové, či bratři Klimešové), tak i ti z roku 1985, kdy se v Č. Budějovicích na ligu po dlouhých 37 letech zase chodilo (nechyběl ani tehdejší benjamínek týmu a pozdější slavný reprezentant a vicemistr Evropy Jirka Němec).

Nejstarším z hostů zřejmě byl 77letý František Žůrek, jenž Dynamo koučoval před 40 lety (1980-81). Se svými bývalými klienty se pozdravil Jiří Fulín, jenž na Dynamu tři desítky let správcoval.

Byl to hezký a dlouhý večer.