Téhle perličky si všiml hráč Unionu Slaný Martin Gil. Fotku i video pak umístil na sociální sítě a tyhle zprávy prostě veřejností vždycky s jistotou zahýbají.

„Ten rakovnický kluk chtěl hrát už proti nám, ale rozhodčí ho nepustili, že nemá chrániče. My pak čekali v hledišti na další zápas, zatímco Rakovník šel před námi a kluk už v sestavě byl. Tak koukám, jak chrániče vyřešil a on tam měl nastrkané bankovky,“ usmíval se Martin Gil.

Zdroj: Martin Gil

Na sociálních sítích okamžitě jeho příspěvek sdílely tisíce lidí včetně některých osobností z fotbalového světa.

Martin GilMartin GilZdroj: archiv Martina GilaLidé samozřejmě přidávali vtipné hlášky. Například že to dotyčný měl rovnou na výplatu rozhodčích, nebo že si peníze zastrkal za stulpny kvůli tomu, aby o pauzu mohl rovnou ke stánku, a nemusel si pro peněženku do šatny. Jiní přidávali k vážněji dobru, že se hráč možná bál nechat peníze v šatně, nebo nabízeli jiné náhražky chráničů - ideální jsou prý tácky na párek.

„Je to rychlejší než VAR, a když přijde sporná situace? Hned 500 rozhodčímu a jede se dál,“ píše se v jednom z vtipných tweetů, Gilův spoluhráč Martin Augustin zase uvažoval nahlas, že možná dotyčný neměl kam schovat výplatu.

Jedním z klubů, který už vratné plastové půllitry během zápasů používá, jsou Benátky.
Tady už na fotbale pivo do skla nedostanete. Důvod? Bezpečnost a ekologie

Každopádně originální zápletka s humorným tónem pobavila. A Martin Gill zaslouží pochvalu za pohotovost. Bývalý výborný fotbalista ji potřebuje jak ve futsalu, tak při motokrosu, jemuž propadl v posledních letech.

Teď možná začne ještě profesionálně točit videa, i když on to vlastně dělá. Na YouTube kanálu MX Interview vydává rozhovory, aby tento sport více přiblížil lidem.

Pokud mu to půjde jako s futsalem, bude úspěšný…

Bankovky místo chráničů? Originál v podání hráče Atlantiku RakovníkBankovky místo chráničů? Originál v podání hráče Atlantiku RakovníkZdroj: Martin Gil