Fanoušci, konkrétně zástupci Odboru přátel Slavie, získali od funkcionářů z Edenu svolení. Patnáctikilovou trofej, která je běžně v muzeu, může vidět, držet, líbat kdokoli.

Během uplynulých týdnů už proběhlo devět zastávek.

Speciální "Tour de Praha" uspořádali příznivci z pražských Vršovic. Obešli centrum, vyfotili se před Staroměstským orlojem. Turisté se zvědavě vyptávali. Ne, tohle není Stanley Cup… V několika hospodách byl problém se sparťanským personálem.  

Oslavy fotbalistů Slavie po zisku mistrovské trofeje.
OBRAZEM: Mejdan v Edenu. Slavia rozjela mistrovskou oslavu, medaili má i Coufal

Slavia poráží Spartu 141:61
Nejen na hřišti, ale i počtem fanoušků, respektive oficiálních fanklubů. Sešívaní se mohou chlubit více než dvojnásobným zastoupením poboček (141 oproti 61)!

"K Pinkasům nás nechtěli pustit," usmála se předsedkyně odbočky Pavla Kubálková.

O pohár projevili zájem i na Vysočině. Kamenice nad Lipou tak zažila slávu před zámkem i v pivovaru. Kromě běžné agendy (členská schůze) došlo i na seminář o historii - tzv. Univerzita Slavie.

Ovšem vrcholem byla stejně trofej. "Ten pocit se těžko popisuje. Mít šanci držet pohár, úžasné," poznamenal zdejší šéf Miloslav Hrbek.

Mimochodem, v Kamenici vyrostl Tomáš Sivok a oslava proběhla i za přítomnosti jeho bratra. Zatímco někdejší reprezentant je srdcem sparťan, žádný problém tady nebyl. "Brácha je slávista," prozradil Hrbek.

Trenér Sparty Andrea Stramaccioni s útočníkem Ben Chaimem
Přešlapy pražských "S" i olomoucký pracháč. Podívejte se na přestupové výbuchy

Během sešlosti v Příbrami došlo na vyprávění příhod z krušné (koronavirem poznamenané) sezony. A jen tak mimochodem, právě sem "přišel" nejmladší fanoušek, který se fotil s pohárem. Uvozovky proto, že kojenec v červenobílém bodýčku ještě nechodí.

Co je to Odbor přátel Slavie

Další zajímavosti o amatérském fotbale z vašeho regionu najdete v příloze Fotbalový deník, která vychází jako součást Deníku ve čtvrtek 29. července.Další zajímavosti o amatérském fotbale z vašeho regionu najdete v příloze Fotbalový deník, která vychází jako součást Deníku ve čtvrtek 29. července.Zdroj: DeníkFanouškovská organizace, která vznikla v roce 1964. Tehdy hrozil nejstaršímu českého klubu faktický zánik, a tak se umělci, sportovci, vědci i obyčejní fanoušci sdružili a sháněli finanční prostředky na jeho záchranu. Dnes má Odbor přátel 141 poboček v celé zemi. Ale pozor, už se neříká pobočky, ale odbočky.

Kde už pohár byl:
Říp, Veleň, Příbram, Sazená, Hostivice, Brandýs nad Orlicí, Praha, Kamenice nad Lipou, Strakonice  

Kam pohár ještě zavítá:
7. 8. Malonty, 21. 8. Česká Lípa, 4. 9. Dobřany