Otavan Štěkeň - TJ Dražejov B 2:1 (1:0)

Branky: 45. V. Kynkor, 47. J. Maršala mladší - 57. D. Pojsl. ŽK: 0:1 (Mrkvička).

Utkání řídil jako hlavní Jan Zušťák a místo omluvených asistentů Jakuba Kováře a Jana Kollera plnili funkce AR1 a AR2 mladí rozhodčí OFS Strakonice Jíří Jáchym a David Soukup. Sešla se i poměrně slušná návštěva, která zaplnila všechny sedačky, které byly k dispozici. Podle mého výpočtu se utkání zúčastnilo 207 diváků. Tak, jak je již dlouholetým zvykem, bylo utkání zahájeno státní hymnou a poté se již šlo do akce.

První půle přinesla poměrně vyrovnanou partii se třemi střelami Dražejovských vysoko nad zařízení. Ze skrumáží několikrát zahrozila i Štěkeň. Tak se zápas odvíjel až do 45. minuty, kdy štěkeňský Václav Kynkor obstřelil brankáře na zadní tyč - 1:0. Tak, jak skončil první poločas, začal druhý. Ve 47. minutě prošel Jan Maršala mladší a zvýšil na 2:0 pro Otavan Štěkeň. Zdálo se, že vývoj zápasu je určen, ale s tím se nechtěl spokojit Daniel Pojsl z Dražejova a po propadnutí míče ve vápně neomylně rozvlnil síť. Bylo zaděláno na drama a v tomto duchu se utkání také dohrálo.

Štěkeň - Dražejov B pohár. 230607

Po skončení zápasu došlo na vyhodnocení celého finále. Rozhodčí obdrželi dárkové výrobky Pivovaru Strakonice s logem OFS Strakonice. Poražený finalista, TJ Dražejov B, získal poukázky na výrobky Pivovaru Strakonice, finanční hotovost 1.000,-. Vítězové ze Štěkně mají po finále v držení 4 poukazy na produkci Strakonického pivovaru, finanční hotovost ve výši 2.000,- a hlavně z rukou starosty města Sedlice Vladimíra Klímy převzali velký vítězný pohár, který byl okamžitě po předání naplněn lahodnými moky.

Oslava s rychlými špunty. | Video: Jan Škrle

Skončil ročník 2022-2023 Otavský zlatý Český pohár OFS Strakonice. Poděkování patří Pivovaru Strakonice, který již 13 let podporuje dospělý fotbal na našem okrese. Velké poděkování patří funkcionářům Sokola Sedlice a starostovi Vladimíru Klímovi za perfektní organizační zabezpečení na stadionu.

Do konce týdne se přihlašují fotbalové oddíly do soutěží nového ročníku 2023-2024. Věřím, že OTAVSKÝ ZLATÝ Český pohár OFS Strakonice naváže účastí a kvalitními zápasy na ročník letošní, který tímto zápasem právě skončil.

Autor: Václav Zábranský, předseda OFS Strakonice