Pokud se podaří soutěže restartovat, aby byla splněna kvóta pro jejich vyhodnocení, je třeba ještě odehrát šest kol. Kdo má v tom případě největší šance na postup? V přeboru má béčko strakonického junioru čtyřbodový náskok, což jej staví do role favorita. Ale ještě nemá vůbec nic jistého. Na čele III. třídy má sice béčko Sousedovic dva body náskok, ale Radošovice zápas k dobru. Souboj mezi těmito týmy by mohl být ještě hodně zajímavý. A jak to vidí v klubech, které se do ankety zapojily?


Načítám tabulku ...

„Okresní přebor vyhraje Junior Strakonice B. Byl bych špatný trenér, kdybych nevěřil svému týmu. Tím ale vůbec nechci snižovat fotbalové umění ostatních týmů, které jsou v tabulce těsně za námi. III. třídu vede B tým Sousedovic, ale myslím si, že soutěž vyhrají Radošovice, které mají o zápas méně a budou se chtít vrátit do okresního přeboru. Může se stát, že o vítězi rozhodne poslední zápas, kdy Sousedovice B hrají v Radošovicích,“ prozradil svůj tip trenér béčka Junioru Josef Mráz.

Podobné tipy přišly i z dalších klubů. „Favoritem přeboru je Junior B. Hráčskou základnu mají širokou a pokud se A tým udrží v krajském přeboru, tak by jejich rezervě I.B třída slušela. Ve III. třídě favorizuji Radošovice,“ říká chelčický Jiří Iral mladší. Naprosto stejný tip na vítěze soutěží má i Luboš Rychtář z Hoslovic či Stanislav Vávra z Poříčí.

Stihneme ještě na jaře restart fotbalových soutěží n Strakonicku?
Restart fotbalových soutěží se každým týdnem vzdaluje

Béčko Junioru favorizují i v jiných klubech, ve III. třídě by to však mohlo prý být i jinak. „Myslím, že největším aspirantem na vítězství v přeboru je B tým Junioru Strakonice, jelikož s pendly z áčka hrají opravdu dobrý fotbal. Na vítězství ve III. třídě tipuji B tým Sousedovic, protože mají zkušené mužstvo,“ vidí situaci v soutěžích volyňský Jiří Raba. „Okres vyhraje béčko Junioru Strakonice. Třetí třídu buď Radošovice, nebo Lnáře,“ přidali svůj tip fotbalisté FC Volenice.

„Své soutěže vyhrají strakonický Junior B a Znakon Sousedovice B. Oba celky si mohou pomoci zkušenými hráči ze svých prvních týmů,“ odhaduje, jak by mohly soutěže skončit, Martin Lagron z Radošovic. Stejné vítěze soutěží vidí v případě jejich dohrání Václav Krejčí ze Lnářů.

Petr Novák z Pražáku čeká, že to ani Junior Strakonice B nebude mít jednoduché. „Okres sice asi vyhraje Junior B, ale bude to mít těžké vzdorovat Malenicím. Ve III. třídě to vidím na Sousedovice B. Již dlouho o tom tým mluvil,“ doplnil.


Načítám tabulku ...