Situace v České republice se však příliš nelepší a zdá se, že ani polovina dubna nebude datem restartu. „Ve chvíli, kdy se bude moci zase trénovat, tak je třeba minimálně tři týdny na přípravu. Není možné hned vletět na hřiště a hrát o body. To by přineslo plno zranění,“ ozývá se z drtivé většiny fotbalových klubů. A jak se na situaci dívají zástupci klubů na Strakonicku? Jsou přesvědčeni o tom, že se dohraje alespoň polovina sezony? Na to dala odpovědi první část ankety Strakonického deníku mezi kluby hrajícími soutěže na Strakonicku. V dalších částech se podíváme na postupové ambice a fotbalové osobnosti z řad hráčů, gólmanů a rozhodčích.

Na úvod je třeba říci, že si v některých klubech patrně pořádně protáhli zimní spánek a do ankety se jejich zástupci nezapojili. Ale zbytek názorů je hodně široký.

Nejoptimističtější prognózy hovoří o restartu v polovině dubna. „Mohlo by se začít po Velikonocích,“ vyslovil velice optimistický názor Petr Novák z Pražáku. Další zástupci klubů věří, že by se mohlo začít podle poslední verze rozpisu soutěží 17. dubna. To je názor i Luboše Rychtáře z Hoslovic.

„Doufám, že se současná situace již začne obracet k lepšímu a soutěže by se mohly do poloviny dubna rozběhnout. Asi nebude možné z důvodu nedostatku termínů dohrát zápasy včetně podzimních kol a soutěž bude muset být zkrácena,“ přidal svůj názor chelčický Jiří Iral mladší.

Dalším termínem, o kterém se tak trochu v tichosti spekuluje, je přelom dubna a května. „Myslím, že amatérské soutěže nezačnou dříve než koncem dubna a to ještě za přísných podmínek jako je testování, bez diváků a podobně. Bohužel, současná epidemiologická situace není vůbec dobrá, takže žádné větší rozvolnění neočekáváme. Myslím, že bude snaha dohrát alespoň podzimní část, aby mohly být platné postupy a sestupy,“ hodnotí současný stav volyňský Jiří Raba. Podobně se vyjadřuje i Stanislav Vávra z Poříčí: „Kdy by se mělo začít? Snad konce dubna.“

A jak vidí restart soutěží trenér lídra Dudák okresního přeboru Josef Mráz? „Velice těžká otázka. Dle mého názoru se začne od května a dohraje se pouze podzim. Ale je to věštění z křišťálové koule,“ přidává svůj názor. Na polovinu května pak vidí restart soutěží Martin Lagron z Radošovic.


Načítám tabulku ...

Zaznívají však i názory, že se soutěže nedohrají a odepíšeme tak druhou sezonu v řadě. „Byl bych moc rád, kdyby se vůbec začalo hrát na podzim. Ale to je také v nedohlednu. Je to pro sportovce amatéry dosti složitá situace. Když si nemohou lehce potrénovat, pak dochází k dosti častým zraněním a tím nastává problém pracovní neschopnosti,“ nevidí světlo na konci tunelu Václav Krejčí ze Lnářů. Skeptičtí jsou k obnovení soutěží také fotbalisté ve Volenicích: „Budeme rádi, když se začne hrát na podzim. Velkou šanci tomu ale nelze dávat.“


Načítám tabulku ...