Prvním bodem byla přednáška se zdravotní problematikou a především ukázka práce s kardiostimulátorem. Strakonický okres obdržel od KFS jeden kus, který se OFS rozhodl umístit na stadion Na Křemelce a může být používán i na turnaje a akce mimo okresní město. S touto problematikou nás seznámila vrchní sestra z ARO Nemocnice Strakonice Hana Polívková a tak i naplnila formu spolupráce, kterou fotbal s nemocnicí má.

Dalším přednášejícím byl předseda KFS Jihočeského kraje Jan Jílek, v nedávné minulosti přední prvoligový rozhodčí. Ten nás seznámil s praktickými návyky při přípravě na utkání, pohybem po hrací ploše a i s komunikací při rozhodování zápasu.

Protože měli všichni dlouhou přestávku, následovalo proběhnutí na okruhu 400 metrů. Ve vedru to nebylo jednoduché pro mladší kolegy, natož pro nás 60+. Ale každý nejméně jedno kolo dal.

Poslední činnosti na stadionu byl fotbálek 7 na 7 na hřišti starší přípravky. Nešlo o výsledek, ale bylo vidět, že jsme všichni část života prožili a nebo ještě prožíváme s kopačkami na nohou.

Po utkání jsme se přesunuli do Sokolovny, kde nás již očekával předseda pravidlové komise FAČR Jiří Kureš. Ten nás ve dvouhodinovém vystoupení, doprovázeném projekcí jednotlivých situací, seznámil se změnami pravidel a probírali jsme například posuzování hry rukou, zákroky v pokutovém území, kdy přerušit utkání pro ošetření hráče apod. Poté pokračovala diskuse a výměna zkušeností před novou sezonou.

Z celkem asi 35 rozhodčích OFS Strakonice se zúčastnilo 17. Druhá polovina buď byla na dovolených, někteří pískali zápasy a turnaje, část byla pracovně mimo a někdo se na to vykašlal.

Soustředění se zúčastnili tito rozhodčí OFS Strakonice: Václav Albrecht, Jaroslav Hodánek starší a mladší, Petr Mach, Eliška Machová, Zdeněk Raba, Martin Ficko, Jiří Iral mladší, Josef Hornát, Karel Kop, Adam Fous, Ondřej Novotný, Tomáš Kostka, David Rotchedl, Jirka Pašek, Václav Zábranský a Markéta Kunešová.

Václav Zábranský, předseda OFS Strakonice