Jak se dostane hokejový gólman k řízení fotbalového zápasu? „Kamarád Petr Přibyl mě poprosil, jestli bych nenatočil motivační video na pomoc s náborem fotbalových rozhodčích v Jihočeském kraji. A za odměnu mi nabídli odpískat mnou vybrané utkání,“ popisuje dlouholetý reprezentační brankář svou cestu na lajnu fotbalového hřiště.

Jako písecký rodák, který v nedalekém Ondřejově dodnes žije, se pochopitelně rozhodoval mezi zápasy právě na Písecku. „Byly mi nabídnuty nějaké varianty a vybral jsem si zápas okresního přeboru Čížová – Mirotice. Důvod byl jednoduchý. Jako hlavní sudí byla na tento duel nominována písecká fotbalová legenda Jan Zušťák a na lajnu právě Petr Přibyl,“ vysvětluje, proč sáhl právě po tomto střetnutí, které skončilo nerozhodně 2:2 a na penalty vyhráli hosté z Mirotic.

Na roli hlavního sudího se Kovář necítil. „Přesně tak. A dobře jsem udělal. Na hlavního ještě nejsem připravený,“ usmívá se. Hlavním rozhodčím byl v utkání Jan Zušťák a podle svého kolegy asistenta si vedl výborně. „Jako hráč bych si přesně takový výkon od rozhodčího představoval,“ ocenil.

Posoudit ofsajd prý pro hokejového gólmana zase takový problém není. „Fotbal jsem hrál celý život, takže přehled mám. Spíš pro mě jako fotbalového fanouška bylo těžké neztratit koncentraci a nezadívat se na hru,“ naznačuje svůj největší problém. Jako rozhodčí musel dokonce řešit jednu skutečně krizovou situaci. „Musel jsem pro ofsajd odvolat gól,“ připomíná moment, kdy výrazně vstoupil do děje zápasu.

Ohlasy na Kovářovu rozhodcovskou premiéru byly vesměs kladné. „Přijel se na mě podívat kamarád fotbalový trenér a potvrdil mi každé moje odmávání i neodmávání. Za to jsem byl rád,“ přiznal.

Role sudího gólmanskou jedničku hokejové Sparty chytla natolik, že si ji minimálně ještě jednou zopakuje. „Bavilo mě to moc a už se chystám na další zápas,“ přikyvuje. Spolu se svými kolegy Přibylem a Zušťákem povedou v neděli 21. května další utkání píseckého okresního přeboru Protivín B – Albrechtice.


Načítám tabulku ...