Znáte nejlepší fotbalové kanonýry na Strakonicku? Probrali jsme se statistikami střelců v jednotlivých soutěžích a vytvořili žebříček TOP 10 nejlepších kanonýrů z klubů působících na Strakonicku.

Ano, máte pravdu, nedá se srovnávat vzhledem k obtížnosti soutěže či počtu odehraných zápasů počet nastřílených branek v divizi či v okrese, ale berte to jen jako takovou hru s čísly. Hráčům jsme nesčítali branky, pokud je nastříleli za A a B tým daného klubu.

TOP 10

close Jakub Varyš. info Zdroj: Deník/Vladimír Klíma zoom_in Jakub Varyš (vpravo). 1. Jakub Varyš (Bavorov - I.B) – 35 branek
2. Ladislav Černý (Mnichov - Dudák III. třída) - 28 branek
3. Patrik Průcha (Bělčice B – Dudák III. třída) – 25 branek
4. Jakub Jůzek (Malenice – Dudák OP) – 23 branek
5. Jan Soukup (Doubravice – Dudák OP) – 22 branek
6. Karel Krejčí (Strakonice – KP) – 21 branek
7. Josef Šourek (Sousedovice – I.A) – 21 branek
8. Vladislav Marek (Čičenice – Dudák OP) – 21 branek
9. Jiří Funda (Bavorov – I.B) – 20 branek
10. David Krejča (Drahonice - Dudák OP) – 19 branek

Pořadí nejlepších střelců v jednotlivých soutěžích:

Divize: 5 – David Bálek, Jakub Brabec, Martin Souhrada. 4 – Lukáš Bálek. 3 – Tomáš Janoch, Michal Požárek (všichni Katovice).

Krajský přebor: 21 – Karel Krejčí. 16 – Tom Bílý (oba Strakonice). 11 – Jan Hoch, Sebastian Hosnedl, Jakub Říský. 6 – Martin Carda (všichni Osek). 5 – Stanislav Legdan (Strakonice).

I.A třída: 21 – Josef Šourek (Sousedovice). 14 – Aliaksandr Hrynevich (Vodňany). 7 – Marek Hromíř (Sousedovice), Michal Kůst, Michal Šimůnek (oba Blatná). 6 – David Doležal, Ondřej Vaněček (oba Sousedovice). 5 – Filip Bína, Tomáš Vokatý, Jaroslav Volmut (všichni Vodňany).

Fotogalerie: I.A: Sousedovice - Zlatka. 240518

I.B třída: 35 – Jakub Varyš. 20 – Jiří Funda (oba Bavorov). 14 – Jaroslav Křenek (Chelčice), Václav Kynkor (Štěkeň). 13 – David Janoušek (Sedlice), Pavel Rejšek (Střelské Hoštice). 12 – Jiří Brabec (Volyně).

Dudák okresní přebor: 23 – Jakub Jůzek (Malenice). 22 – Jan Soukup (Doubravice). 21 – Vladislav Marek (Čičenice). 19 – David Krejča (Drahonice). 17 – Filip Černý (Doubravice), Michal Mišiak (Lom). 16 – Pavel Krejsa (Cehnice).

Dudák III. třída: 28 – Ladislav Černý (Mnichov). 25 – Patrik Průcha (Bělčice B). 17 – Pavel Sup (Štěkeň B). 14 – Jan Bláha (Čestice). 13 – Jaroslav Ouška (Hoslovice). 12 – Martin Bártík (Mnichov), Jiří Jehlička (Lnáře), Jiří Kadlec (Hoslovice).