Mirovice – Vodňany 3:0 (1:0). 26. a 67. M. Štochl, 68. R. Převrátil.

„Hrálo se utkání velmi dobré úrovně a zejména v prvním poločase bylo vyrovnané. Zatímco domácím se podařilo vstřelit branku, hosté své šance neproměnili. Když domácí po proměněné penaltě z následného útoku vstřelili třetí branku, bylo o výsledku rozhodnuto. Hosté doplatili na neproměňování šancí a domácím cestu k úspěchu tím hodně usnadnili. Již ve třetím zápasu po sobě nevstřelili branku,“ hodnotil utkání předseda FK Vodňany Karel Handšuh.

„Utkání z našeho pohledu opět nezačalo tak, jak bychom si přáli, aktivnější byli hosté, ale pouze při držení balonu. Z první pětadvacetiminutovky stojí za zmínku sólový únik Matěje Štochla, kdy obešel hostujícího brankáře a byl faulován. K údivu všech na hřišti a hlavně diváků přišla od hlavního rozhodčího žlutá karta za filmování našemu střelci. Trochu divná, ale viděl jsem nohu Matěje v poločase a myslím, že si šrám asi sám neudělal. K rozhodčím, kteří nás pískají doma i venku se vyjadřovat nechci a nebudu. Asi ve dvacáté šesté minutě si na centr naběhl Matěj Štochl a hlavou poprvé rozvlnil síť branky hostujícího týmu. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou a za zmínku stojí šance kapitána Vodňan, který minul branku z ložené pozice a poté domácí útočník Císař minul prázdnou branku hostí,“ shrnul první poločas mirovický Břetislav Mikeška.

„Ve druhém poločase se odvíjel pohledný fotbal od hráčů obou mužstev a diváci, kteří opět v hojném počtu přišli na utkání, se měli na co dívat. Šance byly na obou stranách, ale další gólová přišla až po faulu na domácího Císaře v pokutovém území. Tentokrát už se penalta pískala a exekutor Matěj Štochl se nemýlil. Hosté se ještě z druhého gólu nestačili vzpamatovat a už lovili míč ze sítě potřetí, kdy se z pravé strany trefil dobře hrající Radek Převrátil. Zápas už se dohrál za tohoto stavu, kdy domácí si třígólový náskok s přehledem uhájili i přes snahu hostujícího týmu, který přispěl svým výkonem k opravdu pohlednému utkání,“ přiblížil druhou půli B. Mikeška a doplnil: „Za zmínku stojí snad už jen čtvrtá vychytaná nula v řadě domácím gólmanem Zdeňkem Čejdíkem, který ve svých čtyřiceti třech letech odvádí skvělé výkony.“


Načítám tabulku ...