V rozehrané podzimní části soutěže patří Lažišťským třinácté místo se sedmi body z osmi utkání. Stejně bodů mají i Sokol Sezimovo Ústí a Blatná, o dva méně Rudolfov. „Po podzimu panuje nespokojenost, neb jsme druhou polovinu první části sezony nezvládli jak herně, tak i výsledkově a to především vinou velké marodky, kdy jsme poslední zápasy odehrávali v jedenácti lidech,“ komentoval odehranou část sezony lažišťský trenér Josef Raušer.

Jakým způsobem se udržovali hráči v kondici po zastavení soutěží? Měli jasně dané plány, nebo jste nechali přípravu zcela na nich?

Vzhledem k tomu, že u nás v týmu byl covid a měli jsme spoustu zraněných, tak jsme spíše léčili šrámy. Jinak jsme trénovali individuálně a své běžecké výkony jsme sledovali na aplikaci, kterou jsme si v teamu nasdíleli.

Pomalu se rozvolňují vládní restrikce, využíváte již v rámci daných možností společné tréninky a jak to bude vypadat po dalším rozvolnění?

Se společným tréninkem jsme začali v pátek 4. prosince, tak uvidíme, jak dlouho nám to opatření dovolí a doufám, že už nás covid opět nezastaví.

Posunutí startu jara znamená překopání zažitých modelů zimních příprav. Máte již přípravu nalajnovanou a co hráče čeká?

Máme nějakou představu a domluveny tři přátelské utkání. Měli bychom hrát s Roudným, Katovicemi a devatenáctkou Táborska. Tak uvidíme, co se podaří zvládnout a jaká bude samotná docházka hráčů.

Někdo má vlastní umělku, jiný na ni bude muset dojíždět a hrát mistráky jinde. Budete s tím mít problémy, nebo se pro Váš tým, který v dané termíny dříve hrál přáteláky, nic nemění?

Zatím jsem to s vedením klubu neřešil a naše malá umělka v Lažišti je pouze na trénink, tak budeme hledat v okolí a to zejména asi v Prachaticích.

Pracujete na obměně či doplnění kádru pro „jaro“? Můžete případně již říci nějaká jména?

Zatím aktuálně řešíme, kdo všechno bude v Lažišti pokračovat a od toho se budou odvíjet případné posily pro další část sezony.

Co přejete fotbalu v této nelehké době?

Fotbalu přeji, ať se hlavně zase hraje a dělá nám všem radost.


Načítám tabulku ...