Po výhře 5:0 nad Netolicemi a remíze 3:3 s Kaplicí tentokrát Prachatičtí, kteří za čtrnáct dní odstartují jarní část krajského přeboru, podlehli Plané u Českých Budějovic 0:1. Branku dal soupeř ve druhém poločase po vzdušném suboji v prachatické šestnáctce.

Tatran je po podzimu na posledním místě KP a čeká ho těžký úkol soutěž na jaře zachránit. Má ztrátu osmi bodů na Osek, deseti na Strakonice a jedenácti na Jankov. Start jara však bude hodně těžký, Prachatičtí zamíří na hřiště béčka Táborska, třetího týmu tabulky.

Tým do jara povede nově trenér Pavel Bajčík. Z podzimního kádru odešel do Semic Jan Linhart. V přípravných zápasech se naopak objevilo několik nových či staronových tváří.

Nově se v barvách Tatranu představí gólman Lukáš Coufal a útočník Ivo Horák. Oba se vracejí ze zahraničního angažmá. Ivo Horák ukázal čich na góly proti celku Netolic, když skóroval třikrát. Lukáš Coufal pak dokazoval své zkušeosti mezi třemi tyčemi jistými zákroky. Oba již jsou hráči Tatranu Prachatice.

Fanoušci Tatranu viděli v přípravných zápasech na hřišti i stopera Stanislava Legdana a záložníka Filipa Krále. Zkušený Stanislav Legdan prošel řadou klubů u nás i zahraničím. Zkušensti má i Filip Král a fanoušci fotbalu si určitě vzpomenou na jeho působení v krajském přeboru v dresu FK Lažiště před několika sezonami. U obou hráčů se čeká na schválení přestupu od mateřských oddílů.

Páteční večerní utkání s Planou u ČB ukázalo, že by mohlo dojít i na jeden návrat. Na volný přestup přede dvěma lety odešel z Tatranu obránce David Kováč. Ukázal, že by byl znovu platným článkem prachatického týmu.

Nechme se tedy překvapit, kdo všechno z těchto hráčů vyběhne k prvnímu mistrovskému utkání Tatranu, či se objeví ještě někdo další.


Načítám tabulku ...