A právě hráči Střelských Hoštic si o uplynulém víkendu doma poradili se soupeřem ze Stach. Do vedení se dostali ve 41. minutě z penalty Šefčíkem. Soupeře definitivně zlomili kolem 60. minuty, kdy vstřelili opět Šefčíkem a poté Rejškem další dva góly. Soupeř již jen v závěru korigoval z penalty. Střelské Hoštice si po šesti zápasech drží třetí místo tabulky.

V okresním souboji hostili fotbalisté Volyně poslední béčko Oseka. Svou roli favorita zvládli a vyhráli 3:0, když všechny tři góly dal R. Slavík. Volyňští si tak polepšili na páté místo tabulky, naopak béčko Oseka zůstává přikované na jejím dnu.

V dalším okresním souboji zavítali do Cehnic hráči Dražejova. Ani jeden z celků nemá bodů na rozdávání a šlo tak o hodně. Utkání rozhodla jediná branka hostujícího Petra Cibulky. Dražejov si odvezl všechny tři body, což posunulo tým na desáté místo tabulky. Naopak Cehnice po této porážce klesly na místo jedenácté.

Obrat o první body lídra tabulky ze Čkyně se chtěli pokusit fotbalisté Bělčic. To se nepodařilo. Do vedení šli v prvním poločase hosté, ale hned po změně stran srovnal stav Karel Hanzlík. Již to vypadalo, že by mohl lídr tabulky ztratit, ale dvacet minut před koncem utkání vstřelil druhý gól a v samotném závěru duelu další dva. Hráči Bělčic tak po tomto utkání klesli na osmé místo tabulky.

Fotbalisté Sedlice vyrazili do Vacova. Očekával se zajímavý ofenzivní fotbal z obou stran a zápas nakonec vyšel lépe týmu ze Strakonicka. V nástupu do druhého poločasu zaskočil domácí obranu M. Čapek a v samotném závěru utkání pečetil výhru Sedlice z penalty V. Klíma. Fotbalisté Sedlice se začínají rozjíždět a aktuálně jim patří pátá příčka vyrovnané tabulky.

Program dalšího kola B skupiny I.B třídy: Cehnice – Bělčice (sobota, 16 hodin), Dražejov – Prachatice B (S, 16), Osek B – Kestřany (S, 16), Sedlice – Volyně (S, 16), Čkyně – Stř. Hoštice (N, 16).

 1. Čkyně⋌ 6 6 0 0 24:2  18

 2. Strunkovice⋌ 6 5 1 0 19:7  16

 3. Hoštice⋌ 6 4 0 2 13:15 12

 4. Prachatice B⋌ 6 3 0 3 14:13  9

 5. Sedlice⋌ 6 3 0 3 11:15  9

 6. Volyně⋌ 6 2 2 2 11:7   8

 7. Kestřany⋌ 6 2 2 2 10:9   8

 8. Bělčice⋌ 6 2 2 2 12:12  8