Osm zástupců Jindřichohradecka si počínalo vcelku solidně. Ve skupině A Klikov i Suchdol zažily výtečný podzim, ale na jaře ztrácely, když oba celky sužovala rozsáhlá marodka. Za zmínku jistě stojí úspěch Lomnice, která s mladým kádrem vybojovala ve skupině D nečekané druhé místo. Spokojeni musejí být i ve Slavonicích, které skončily třetí. Závěr se povedl i řečickému celku.

I. B třída sk. A
Frymburk – Klikov 5:5 (3:4)
Václav Bednář, člen výboru Blesku Klikov (6. místo): „Bylo znát, že je konec sezony, a tak se hrál bezstarostný fotbal s mnoha šancemi na obou stranách. Brzy jsme se ujali vedení, ale domácí dvěma góly stav otočili. Ihned po rozehrání jsme srovnali. Bylo to jako na houpačce, takže se v dalším průběhu nejprve ke slovu dostal Frymburk, pak zase dvěma trefami my a úvodní část tak skončila 3:4. Druhý poločas začal brankou domácích, kteří poté měli další šance a přidali pátý zásah. Náš tým se však nevzdal a sedm minut před koncem vyrovnal na konečných 5:5. Dvakrát se prosadil Maxa, další góly přidali Šafránek, Mašek a Čapek. S umístěním na šestém místě jsme spokojeni.“

Zlatá Koruna – Suchdol 5:2 (4:1)
Rostislav Maxa, trenér Sokola Suchdol (9.): „Znovu jsme kvůli nebývalému počtu zraněných nastoupili v hodně improvizované sestavě a museli povolat i některé kluky z béčka. Začátek byl jako ze zlého snu a po deseti minutách jsme prohrávali 0:3. Domácí pak přidali ještě jeden gól, na který v 32. minutě odpověděl Jakub Záruba. Druhá půle v našem podání už přinesla úplně jiný obraz. Špale hned v 47. minutě snížil, vzápětí jsme nastřelili tyč a poté nám sudí upřel zcela regulérní penaltu za ruku soupeře ve vápně. Nadále jsme Zlatou Korunu mačkali, vytvořili si řadu šancí, ale ty jsme proměnit nedokázali a domácí v poslední minutě z brejku pečetili své vítězství. V závěru sezony jsme měli velké problémy s rozsáhlou marodkou, což se samozřejmě promítlo i do výsledků. I když jsme postupně vyklidili pozice v horních patrech tabulky, chtěl bych mužstvo pochválit. Nyní bude nejdůležitější dát se před dalším ročníkem zdravotně do pořádku.“

I. B třída sk. D
Lomnice – Ratibořské Hory 8:0 (5:0)
Vladimír Vrána, trenér Tatranu Lomnice (2.): „Hosté přijeli v sestavě nehodné krajské soutěže. Hrálo se na jednu bránu do plných a nikoho to nějak zvlášť nebavilo. Od prvních minut nebylo o vítězi pochyb a konečné skóre je pro Ratibořské Hory ještě milostivé. Navíc nás nařízení svazu hrát utkání od půl druhé odpoledne ochudilo o podporu diváků, kterých si v tento čas našlo cestu na hřiště jen pár. Pětkrát se trefil Melichar, po brance připojili Krejník, Pancíř a Šnorek.“

Řepeč/Opařany – Slavonice 1:3 (1:2)
Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (3.): „Začali jsme famózně a v 9. minutě jsme po gólech Trávníčka a Bártů vedli 2:0. Domácí brzy po jedné z mála šancí snížili, ale jinak jsme měli míč častěji pod kontrolou. Do přestávky si však ani jeden tým další větší příležitosti nevypracoval. Po změně stran jsme dění na hrací ploše zcela ovládli, z velké převahy a celé řady dobrých možností jsme však dokázali zužitkovat pouze jedinou v 60. minutě, kdy se prosadil Mašek. K tomu jsme ještě dvakrát orazítkovali břevno. Řepeč možná byla nejslabším týmem, s nímž jsme se střetli. V ofenzivě nám však chyběl hlavně Vojta Balík, ten by si domácí hráče vodil jako slepé koně. Od postupu do I. A třídy před patnácti lety je to pro nás nejlepší umístění. Povedl se nám podzim a také závěr sezony, kdy jsme z posledních šesti šesti duelů získali plný počet bodů. Zdravému jádru kolem kapitána Davida Bártů za to patří uznání.“

Třebětice – Kardašova Řečice 3:7 (2:2)
Vojtěch Novák, hrající asistent trenéra Sokola Třebětice (6.): „Začali jsme výborně a v 8. minutě nás poslal Šťastný do vedení. Pak jsme měli ještě dvě stoprocentní šance, po nichž ale platilo nedáš – dostaneš. Hosté v 17. minutě vyrovnali a ve 24. minutě přidali druhý gól. Netrvalo dlouho a Dolák krásnou střelou odpověděl. Na další trefu se čekalo až do 58. minuty, kdy se prosadil Švarc, ale to z naší strany bylo bohužel vše. Poté jsme obrovskými individuálními chybami darovali Řečici tři góly a bylo rozhodnuto. Výhru soupeře ještě v poslední minutě podtrhl střídající brankář Trepka. Jsme rádi, že je sezona u konce. Je třeba si od fotbalu odpočinout a načerpat síly na tu další.“

Roman Kačur, trenér FK Kardašova Řečice (7.): „Přijeli jsme s dvanácti hráči a bez větší motivace. Tomu odpovídal i začátek utkání. Hráli jsme bez pohybu a poměrně chaoticky. Prohrávali jsme, ale díky dvěma zásahům Šergla po asistencích Kloknera jsme skóre otočili. Asi i díky tomu jsme začali zůstávat nad míčem, přenechali domácím střed hřiště a na přetíženou obranu se valil jeden útok za druhým. Výsledkem byl vyrovnávací gól a spousta dalších šancí domácích. Druhý poločas jsme začali lépe, ale bohužel opět jsme kvůli nekoncentrovanosti při autu inkasovali jako první. Naštěstí jsme dokázali rychle odpovědět, když hrubou chybu v rozehrávce Třebětic potrestal opět Šergl, který završil čistý hattrick. Za dvě minuty vstřelil vítěznou branku Ondra Jánošík, u níž opět asistoval náš dosavadní nejlepší střelec Klokner. Pak předvedl důraz a chladnokrevné zakončení Václav Roubík. Nejprve v souboji vybojoval míč, ukázkově si položil brankáře a levou nohou bezpečně skóroval. V poslední desetiminutovce završil svůj brankový příspěvek Šergl, když opět potrestal nepřesnou rozehrávku třebětické obrany. V samotném závěru pak Tomáš Trepka ukázal, že má mimo brankářských kvalit i ty střelecké. Po nezištné přihrávce Porochoňského stylově zakončil své účinkování v týmu. Náš výkon určitě nepatřil k nejlepším, ale výsledek je potěšující. A já osobně chci všem hráčům za celou sezonu moc poděkovat. Myslím, že v naší situaci je získaný počet bodů a umístění opravdu skvělé a kluci si zaslouží uznání.“

Nová Bystřice – Dolní Bukovsko 3:1 (3:1)
Jozef Košťál, trenér Jiskry Nová Bystřice (8.): „Úvod nás nezastihl v plné koncentraci a hosté toho hned ve 3. minutě využili. To nás probralo z letargie, začali jsme hrát jednoduchý fotbal po zemi a vytvářet si šance. Ve 33. minutě srovnal z pokutového kopu Frühauf, ve 42. Mihulka krásně našel Březinu, který nás poslal do vedení, a v 45. minutě připojil Frühauf třetí trefu, když z přímého kopu nádherně vymetl šibenici. Bohužel, po změně stran fotbal upadl do průměru. Ani jeden tým si žádnou větší příležitost nevytvořil, takže skóre už se nezměnilo.“

Třeboň B – Mladá Vožice 1:2 (0:1)
Roman Cigáň, trenér Jiskry Třeboň B (10.): „Neproměňujeme šance, což je naše velké minus a stálo nás to body nejen v tomto střetnutí. Herně to z naší strany nebylo špatné, naopak. Soupeře jsme tlačili, připravili jsme si dostatek příležitostí, ale dokázali proměnit jen jedinou, když v 80. minutě korigoval Matoušek na 1:2. Naše mladé mužstvo se postupně sehrává a pokud zůstane pohromadě, mělo by se to brzy projevit. Chtěli jsme sice skončit do osmého místa, což se nepovedlo, ale pokud vylepšíme koncovku, výkony našich mladíků jsou příslibem do budoucna.“