close Fotbalisty Junioru Strakonice povede Přemysl Šroub. info Zdroj: Jan Škrle zoom_in Fotbalisty Junioru Strakonice povede Přemysl Šroub. Člověk míní, život mění. Ač byl již příchod Petra Janoty na lavičku fotbalového Junioru Strakonice prezentován jako hotová věc, všechno je jinak. "Dal na poslední chvíli přednost nabídce z vyšší soutěže, čímž mi způsobil nemalé problémy," potvrdil již ve středu sportovní manažer Junioru Tomáš Čakrt. A nastal ten pravý bafuňářský cvrkot.

Po skončení divizní sezony skončil angažmá u fotbalistů Katovic Přemysl Šroub. Logicky tedy Strakoničtí oslovili jeho a ten nabídku přijal. Spolu s ním přichází Jiří Kříž, který bude spolu s Martinem Linhartem působit jako asistent.

Před necelými třemi týdny byl Přemysl Šroub po konci v Katovicích tak trochu rozmrzelý a uvažoval o tom, že si dá od fotbalu chvíli klid. Kvalitních trenérů je však jako šafránu, a tak mu telefon neustále zvonil a přicházely nabídky. Nakonec po čtrnácti dnech kývl na tu z Junioru Strakonice. "Rozhodujícím faktorem je to, že je to doma. Na strakonické Křemelce jsem začínal a jsem tam zkrátka doma. Vždy se mi tam hřiště líbilo. Odmítl jsem mnoho nabídek, dá se říci i lukrativnějších, ale tady rozhodlo domácí prostředí a chuť se Strakonicemi něco udělat. Pozvednut je a doufám, že se mi to povede. Že budou hrát výše než teď a třeba si někdy do budoucna i tu divizi kopneme," nastínil důvody, proč kývl na nabídku Junioru, Přemysl Šroub.

Na zápasy Strakonic na domácím hřišti chodil, takže přehled o výkonnosti týmu a jednotlivých hráčů má. Věděl tedy, do čeho jde. "Když jsem měl volno, tak jsem byl skoro na všech domácích zápasech. Vím o hráčích, kteří tam jsou, někteří skončili, ale potenciál tam je. Jsou tam hodně mladí kluci, bude s nimi dost práce, ale uvidíme, jak se dá tým dohromady. Trochu mě mrzí, že jsem k týmu přišel až po zavření přestupového okna, už nemám takovou páku s kádrem něco udělat. Ale poperu se s tím. Herní styl, který Junior praktikuje, jsem viděl. Mám hráče přečtené a vím, přes které by se daly zápasy rozhodovat," doplnil Přemysl Šroub.

Na programu letní přípravy nic měnit nehodlá. "Startujeme 10. června v 18.30. Jsou tam domluvené tři přípravné zápasy, na těch naplánovaných nebudu nic měnit. Uvidíme, zda ještě jeden nepřidáme třeba místo tréninku," těší se již na přípravu nový trenér.