I.A třída přinesla v uplynulém kole derby Vodňany – Junior Strakonice. Domácí vyhráli 2:1 a trochu si polepšili v tabulce. Nyní v sobotu jedou Vodňanští k těžkému zápasu do Trhových Svinů. Domácí mají fazonu a v minulém kole hodně potrápili vedoucí Lažiště. Čtvrtý Junior Strakonic v neděli od 16.30 hodin doma přivítá poslední Větřní. Z boje o případný postup je asi již Junior pryč, ale o to více v klidu by mohl tým nyní hrát. Větřní potřebuje každý bod a v případě porážky asi již jen těžko unikne sestupu.

I.B třída přinese hlavně souboje o záchranu. Dražejov (11.) hostí v sobotu od 13 hodin Strunkovice. Výhra by Dražejovu hodně pomohla, ale soupeř je hodně silný. Hodně důležitý souboj se od 16.30 hodin odehraje v Chelčicích (13.), kam zajíždí Cehnice (9.) O záchranu však hrají i hosté, takže se dá čekat hodně zajímavý boj. Sedlice hostí Čkyni (oba celky mají 27 bodů) a jde o přímý souboj o čtvrté místo. Fanoušci se mohou těšit na bezstarostný a otevřený fotbal. Sedmá Volyně hostí osmé Vlachovo Březí. Oba celky ještě potřebují hodně bodů ke klidu. Remíza pro nikoho nic neřeší, takže další tuhý boj o každý metr hřiště.

V neděli dopoledne vyrážejí vedoucí Sousedovice do Záblatí na béčko Prachatic. Domácí budou mít po zápase áčka, takže se dá čekat účast pendlů. Sousedovičtí minule doma ztratili body za remízu s posledními Stachy, a tak potřebují vyhrát a pojistit si vedení v tabulce. Odpoledne se představí béčko Oseka (12.) proti Bělčicím (6.). Domácí mohou použít pendly z áčka a v boji o záchranu toho určitě využijí. Bělčice zatím mají na jaře dvě remízy a určitě by je potěšila i třetí.