V polovině nedohraného ročníku 2019/20 byl Vacov šestý se ziskem dvaceti bodů. Letos si troufal na zajímavější příčky. „Do sezony jsme vstoupili s nejvyššími ambicemi. I přes nepovedenou přípravu se nám podařilo dát dohromady silný tým. Nicméně vzhledem k nízkému věku našeho celku, se chceme hlavně o kus posunout a pomoci mladým v rozvoji,“ říká trenér Vacova Gustav Bujok.

Zatím je odehráno osm kol, jste druzí, máte 20 bodů a skóre 33:8. Panuje spokojenost?

S výsledky jsme vcelku spokojeni, ale ještě je před námi kus práce. Uvidíme, jak se nám na ně podaří navázat.

Buďme kritičtí, který zápas se vám nepovedl a proč?

Nepovedených utkání máme celkem dost. Například s Prachaticemi B, kdy jsme nevykazovali dostatečnou kvalitu směrem dopředu. Zápas s Bavorovem, v němž jsme hlavně v prvním poločase nebyli odvážní při rozehře. Nebo poslední duel na Staších, kde jsme i přes vysoké vítězství nemohli být s předvedenou hrou spokojeni.

Kanonýrem týmu je se třinácti góly Filip Zitta. Ukazuje se jako správný kapitán, navíc neinkasoval ani jedinou kartu. Je tedy prodlouženou rukou trenéra na hřišti i mimo něj?

Tuhle pozici u nás Filip nemá. Je to hráč, který je velice produktivní, tím z ostatních odebírá zodpovědnost. Není to  přirozený leader, ale dělá co může a i v tomhle ohledu se hodně posunul. Jsme rádi, že ho máme. Roli vůdce na sebe vzal v nejtěžším období. Pro náš tým je důležitý, ukazuje mladým, jaký má být přístup k fotbalu.

Střelecký průměr vám vychází přes čtyři góly na zápas. Jaký je recept na takovou produktivitu?

Pomohlo nám, že jsme pracovali na defenzivě. V obraně jsme teď lepší systémově i personálně. Proto můžeme být odvážnější dopředu. Samozřejmě nám prospělo i to, že máme víc produktivních hráčů.

Vypadá to na zajímavý souboj mezi Vacovem a Čkyní. Ten by mohl vyslat do I.A třídy další tým z okresu. Panuje mezi kluby rivalita?

Už není taková, co bývala. Věřím v poctivý souboj: a ať vyhraje ten lepší.

Přijímáte pro jarní část sezony, pokud vůbec odstartuje, roli spolufavorita?

Ano, pokud nám vydrží zdraví, budeme se na zápasy scházet, a navážeme na formu z podzimu, tak bereme i roli favorita.

SK Vacov má hned tři mužstva. Využíváte pro áčko i hráče z béčka a céčka? Máte v nich vyhlídnuté fotbalisty, kteří by už od jara zakotvili v prvním týmu?

Bohužel u nás spolupráce směrem k áčku nefunguje. Je jen pár kluků z béčka, kteří, když je potřeba, jdou pomoci. U céčka bude ještě chvíli trvat, než začne připravovat hráče pro áčko.


Načítám tabulku ...