Skupina B fotbalové I.B třídy byla nejzamotanější ze všech čtyř. Když jsme na konci dubna vyhlásili anketu, kdo se v soutěži ze sedmičky nejohroženějších týmů zachrání, bylo hlasování fanoušků jasné - Štěkeň, Bělčice a Dražejov. A nakonec se zrovna tato trojice v posledním kole "poprala" o to, kdo v soutěži zůstane. Na sestup tipované celky Netolic a Chelčic byly zachráněné již dvě kola před koncem sezony.

Ještě před startem zápasů posledního kola bylo jasné, že z I.B tříd sestoupí dohromady sedm týmů. To znamenao, že se zachrání předposlední tým s nejvyšším počtem bodů ze všech čtyř skupin. Ani ve snu si asi nikdo nepředstavoval, že při bodovém zisku Štěkeň 25, Bělčice a Dražejov 26 bodů půjdu z této skupiny dolu hned dva týmy. Ve hře však byla ještě skupina C, která mohla do záchranářských bojů promluvit.

V dohrávce v týdnu před závěrečným kolem se do boje o záchranu vrátil výhrou ve Štěkni Dražejov. Nakonec však byl v posledním kole jediným z trojice týmů ze Strakonicka, který nebodoval. Prohrál 1:4 se Sedlicí, propadl se na poslední místo a sestupuje do okresu. Štěkeň dokázala doma přehrát Vacov 4:2, dostala se tak na 28 bodů a bylo jasné, že je z problémů venku. Bělčice sehrály bezbrankovu remízu s Volyní a jejich fanoušci v tu chvíli upínali zraky k výsledkům ve skupině C.

I.B třída: Dražejov - Sedlice. | Video: Deník/Vladimír Klíma

Nakonec o sedmém sestupujícím rozhodl jediný gól ze všech 26 kol. Ve skupině C Ratibořské Hory porazily 4:2 Hradiště a dostaly se na 27 bodů. Na těch po porážce 0:4 na béčku Milevska zůstaly i Božetice a začalo se počítat. Vzájemné duely Ratibořských Hor a Božetic posunuly na 12. místo skupiny Ratibořské Hory. Božetice na 13. místě měly při zisku 27 bodů skóre 45:67, ve skupině B Bělčice při stejném počtu bodů 41:63. A jaké je tedy rezumé? Černý Petr zůstal na Bělčice. Oba týmy sice skončily sezonu s bilancí -22 branek ve skóre, ale Božetice jich nastřílely o čtyři více a to je zachránilo.

Nemá cenu se pitvat v tom, kde Bělčice přišly o záchranu, komu hohly dát o gól více, nebo od koho o gól méně inkasovat (nejvíce zde musí mrzet porážka 0:8 na béčku Junioru Strakonice). Jedno je jasné, tradiční účastník I.B třídy opouští soutěž po 22 letech. "Po úspěšných sezonách, kdy jsme třikrát v řadě skončili v první čtyřce, přišel obrovský sešup, ale nikdo si nepřipouštěl, že tato krize skončí sestupem. Život běží dál, musíme si od fotbalu dát krátkou pauzu a skočit do letní přípravy tak, aby se za rok naopak slavil návrat," hledí již v Bělčicích pozitivně do další sezony vzkazem fanouškům na klubovém Facebooku.


Načítám tabulku ...