Utkání 25. kola B skupiny I.B třídy mezi Štěkní a Dražejovem bylo z původního termínu pro podmáčené hřiště odloženo. Dohrávka byla nařízena na středu 12. června a ani tentokrát se nehrálo ve Štěkni, duel předposledního s posledním byl přesunut na hřiště do Sedlice.

Před utkáním měl Dražejov na posledním místě 23 bodů a musel dlouho vzpomínat, kdy slavil vítězství. Bylo to přesně 14. dubna proti béčku Strakonic (3:1). Od té doby získal jediný bod ve Staších, jinak sčítal vysoké porážky. Proto také klesl na poslední místo. Štěkeň měla před utkáním o dva body více, když se před Dražejov dostala na konci května po vítězství 3:2 nad Stachy. Vzájemný duel v Sedlici nakonec vyzněl pro Dražejov a vše se znovu zamotalo.

Otavan Štěkeň - TJ Dražejov 2:3 (2:2)

Branky: 13. (PK) a 35. V. Kynkor - 6. R. Náhlík, 15. T. Brož, 58. O. Koutský. ŽK: 0:4 (T. Brož, Mertl, Pojsl, Náhlík). Rozhodčí: L. Novák - Kollárik, Raba.

V bojovném utkání se hosté dostali třikrát do vedení, domácí dokázali dvakrát vyrovnat. Na třetí branku Koutského již nenašli odpověď, Dražejov jednobrankové vedení uhájil a svého soupeře v tabulce o bod přeskočil. Černého Petra tak nyní drží fotbalisté Štěkně.

O sestupujícím rozhodne až poslední kolo. Poslední Štěkeň má 25 bodů, Dražejov a Bělčice o bod více. Všichni tři ohrožení hrají na domácích hřištích v sobotu se shodným začátkem od 13.30 hodin. Bělčice hostí Volyni, Dražejov Sedlici a Štěkeň Vacov. Před výkopem již bude jasné, kolik jihočeských celků sestoupí z divize. Od toho se odvíjí i počet sestupů v krajských soutěžích.

Poslední jde do okresu určitě, může však jít dolu i ředposlední. Dojít může i na bodové shody dvou či tří týmů. Podívejme se tedy na vzájemné zápasy ohrožené trojice. Dražejov - Bělčice 1:0 a 1:2, Štěkeň - Bělčice 2:3 a 1:2, Dražejov - Štěkeň 1:8 a 3:2.


Načítám tabulku ...