Víkendové kolo A skupiny I.A třídy přineslo opět radost do Blatné. Z Plané si fotbalisté přivezli již třetí výhru v řadě a již sahají na kliku záchrany v soutěži i pro příští sezonu. Tři body klidu získali i hráči Sousedovic doma proti Borku. Překvapit lídra chtěli fotbalisté Vodňan, ale ve Strunkovicích kralovali domácí, kteří již vyhlížejí krajský přebor.

Znakon Sousedovice - TJ Borek 5:1 (2:1)

Branky: 7. a 18. J. Šourek, 59. D. Doležal, 75. a 91. O. Vaněček - 10. K. Holzepl. ŽK: 3:3 (Vítovec, Vaněček, Blatský - Moudrý, Horejš, Legdan). Rozhodčí: Tomaň - Rothschedl, Braťka.

Sousedovičtí to mají v poslední době jako na horské dráze. Jednou vysoká porážka, podruhé vysoká výhra. Tentokrát přišla ta lepší varianta. Na těžkém terénu se v prvním poločase prosadil dvakrát kanonýr Šourek, nicméně se soupeř držel na dostřel. Ve druhém poločase již domácí na hřišti vládli a zaslouženě si došli pro tři body. Příště jedou do Blatné, před kterou si udrželi čtyřbodový náskok.

Planá u ČB - Blatná 1:3 (0:3)

Branky: 60. P. Svoboda - 15. F. Outlý, 23. M. Kůst, 43. J. Barabáš. ŽK: 2:3 (Pajerský, Hotový - Outlý, Voříšek, Kůst). Rozhodčí: Jelínek - Mrosko, Ryneš.

Zvláště v prvním poločase Blatenští na hřišti favorita kralovali. Bojovali na hranici svých možností, byla v tom obětavost, nasazení a zaslouženě si vytvořili tříbrankový náskok. Ve druhém poločase se domácí trochu zvedli, ale na nadšeně bojující hráče ze Strakonicka to nemohlo stačit. Ti si vybojovali tři důležité body a záchraně I.A třídy již jsou hodně blízko.

Strunkovice nad Blanicí - Vodňany 4:0 (2:0)

Branky: 28., 30. a 52. R. Žurek, 65. J. Nosek. ŽK: 1:3 (Kadlec - Hudák, Benedikt, Volmut). Rozhodčí: Mrosko - Ovčáček, Zabilka.

Lídr tabulky žádné překvapení nedovolil. V první půlhodině to sice bylo spíše opatrné z obou stran, pak však dali domácí po kombinačních akcích dva góly, uklidnili se a ve druhém poločase čekali na chyby Vodňan. Ty přišly, domácí je využili a nakonec je z too jasný výsledek 4:0. Střelcem duelu byl se třemi zásahy domácí Roman Žurek. Domácí již klepou na dveře kajského peboru, Vodňany klesly na šesté místo tabulky.


Načítám tabulku ...