Se závěrem sezony v A skupině fotbalové I.A třídy honí mužstva ze spodku tabulky body, kde se dá. Hrdějovice a Borek již mají sešup zpět do I.B třídy jistý, ale stále ještě není jasné, kolik půjde týmů dohromady z obou skupin. Vše nasvědčuje tomu, že by jich mohlo být i pět, a pak by šel i jeden tým ze 12. místa. Vše záleží na pádech z Česka, případně dobrovolných přesunech mezi soutěžemi směrem dolů. Před posledním kolem však již má Blatná jistotu záchrany. Na dvanáctý Kamenný Újezd má náskok tří bodů a lepší bilanci ze vzájemných zápasů.

Blatná – Sousedovice 2:0 (1:0)

Branky: 32. J. Outlý, 56. M. Kůst. ŽK: 3:0 (Kůst, Fiřt, Hrubý). Rozhodčí: Vejčík - Jelínek, Juráň.

Blatná pokračovala v krasojízdě z posledních kol. A jelikož zatím není jasné, kolik týmů spadne dohromady z A tříd, je třeba skončit čtvrtý od konce. Tam Blatenští po výhře v okresním derby jsou a mají tři body navrch na Kamenný Újezd. V posledním kole míří Blatná na hřiště vítěze soutěže do Strunkovic nad Blanicí, ale již nemusí mít starost o záchranu. Ta je jistá.

Vodňany – Čkyně 1:0 (0:0)

Branka: 79. A. Hrynevich. ŽK: 0:1 (Červený). ČK: 1:0 (22. Benedikt). Rozhodčí: Tauber – R. Novák, Kotnauer.

Sice již nikomu o nic důležitého nešlo, ale umístění v první pětce láká. Tam se domácí výhrou dostali. Ale neměli to jednoduché. Soupeř hrál dobře, vypracoval si i řadu šancí, ale selhával v koncovce. Domácí navíc hráli od 22. minuty pouze o deseti. Oslabení však zvládli a ještě v něm dokázali vstřelit rozhodující gól. V posledním kole zajíždí Vodňanští na hřiště Kamenného Újezda.


Načítám tabulku ...