Osek – Katovice 1:1 (1:1). Branky: 40. M. Carda – 37. (PK) T. Hajdušek.

Očekávané derby přilákalo 350 diváků. Katovičtí měli soupeři co oplácet, v minulém soutěžním ročníku oba souboje prohráli. Tentokrát došlo na dělbu bodů. „Hrálo se klasické derby, ve kterém byli hosté o něco fotbalovější. Po domácí výhře přijeli dobře naladěni, my minule dostali čtyřku. Soupeř dobře kombinoval, my jsme dokázali soustředěnou obrannou činností aktivitu soupeře eliminovat. Důležitým momentem byl okamžik, kdy jsme po inkasované brance z pokutového kopu dokázali brzy vyrovnat. Po standardce skóroval Carda. Remíza je spravedlivá, i když jsme v závěru po střele Hocha a zákroku Švehly trefili břevno a Blatský nedokázal ze slibné situace přehodit gólmana. Bod bereme,“ hodnotil utkání domácí trenér Jaroslav Voříšek.

„Mrzí mne, že jsme nevyhráli, aktivita byla na naší straně. Osek hrozil ze standardek, z kombinace neudělal nic. Naši kluci dodržovali, co jsme si před zápasem řekli. Tráva byla dost vysoká, přesto jsme se neuchýlili k žádné nakopávané a snažili se hrát kombinačně. Vytvořili jsme si dost šancí, soupeře však podržel gólman Kozlík. Vychytal jim bod. My vstřelili gól z penalty a je škoda, že jsme nedokázali vedení udržet. Ve druhé půli jsme pokračovali v aktivní hře ve snaze dát vítězný gól. Tím se sice domácím nabízely šance do brejků, ale jen jednou z dálky trefili břevno. Naše kluky musím pochválit, z naší strany to byl určitě koukatelný fotbal,“ doplnil k utkání katovický trenér Roman Malý.

Třeboň – Blatná 2:0 (0:0). 76. D. Růžička, 77. L. Vávra.

Blatenští zatím získali jediný bod a v Třeboni se chtěli pokusit přidat nějaký další. To nakonec nevyšlo. „Pokud nezačneme dávat góly, nemůžeme bodovat,“ posteskl si asistent trenéra Blatné Roman Remeš a pokračoval v hodnocení duelu: „Bylo to nahoru dolu, první poločas byl na šance 10:9. Oba brankáři, domácí Skála i náš Chlanda, své týmy drželi.

Byl to pěkný ofenzivní fotbal. Domácí byli sice o něco fotbalovější, ale my v žádném případě herně nepropadli. Ve druhém poločase jsme měli dobrou desetiminutovku, ale opět bez vstřelené branky. Pak jsme inkasovali dva slepené góly. Nejprve to tam domácí doslova protlačili a chvíli nato to trefili nádherně z pětatřiceti metrů. My zkrátka znovu dojeli na neproměněné šance, dokonce jsme dvakrát kopali trestňák ze středu vápna, ale pokaždé do zdi. Musím pochválit sudího Macka, pískal výborně. My nyní doma přivítáme Protivín a již to chce začít proměňovat šance.“