Za startem bývalého reprezentanta stojí jeho dlouholetý kamarád a lídr Olešníku David Lafata. Hvězdné duo přilákalo do hlediště sympatickou návštěvu čtyř stovek diváků. „Zahrál jsem si dobře. Vzhledem k tomu, že se jedná o krajský přebor, tak úroveň zápasu byla ze strany obou týmů velice slušná,“ chválil si.

Se svým parťákem Lafatou se potkal na hřišti po delší době. „Bylo to fajn. Jako vždycky. S Davidem si vždycky rád zahraju, i když těch příležitostí teď už asi moc nebude. Počítám, že tak jednou za rok si spolu ťukneme,“ míní.

Dočkal nastoupil za Olešník ve své kariéře už podruhé. Poprvé to bylo v letním přípravném duelu s Pískem, který tým z obce kousek od Hluboké vyhrál 4:2. Teď přidal druhou výhru. „Kluci jsou v tabulce nahoře a jsou zvyklí vyhrávat, tak by asi bylo hloupé, kdybych už si jdu jednou za rok zahrát, abychom zrovna ztratili body,“ směje se.

Opora fotbalistů Lomu Petr Javorek.
Petr Javorek se dává po zranění dohromady v divizi a pomáhá Lomu k postupu

Ale výhra se s houževnatým soupeřem nerodila úplně lehce. Domácí sice vedli po půli 2:0 a měli navrch, ale po přestávce soupeř snížil a vyrovnání občas doslova viselo na vlásku. „Náš výkon asi mohl být lepší. Alespoň když to porovnám s tím, jak jsme hráli před necelým rokem s Pískem. Tým má podle mého na víc, než jsme předvedli s Rudolfovem. Ale i soupeř přispěl ke kvalitě utkání. Snažil se hrát fotbal a oboustranně to bylo dobré utkání,“ konstatuje.

Fotbalovou kariéru už Dočkal ukončil. „Sportuji prakticky denně, ale fotbal už nehraju. Od té doby, kdy jsem skončil, tak byl tohle můj třetí zápas,“ vyhledává už jiné sportovní aktivity než ty s míčem a kopačkami.

Každopádně to byl i díky němu v Olešníku povedený fotbalový podvečer. A zájem o zápas byl takový, že klobásy byly vyprodány už v prvním poločase.