Osek – Protivín 2:4 (1:2). Branky: 10.(PK) a 82. J. Říský – 21. a 88. D. Bečvář, 44. (PK) J. Moravec, 69. J. Vorel.

Upozorňoval jsem naše hráče před utkáním, že nesmíme soupeře v žádném případě podcenit, přestože je na chvostu tabulky. Nedá se ani říci, že by k nějakému podcenění došlo. První minuty byly v naší režii a vyústěním toho byla proměněná penalta. Od té chvíle však byl soupeř lepší, lépe kombinoval a byl více na míči. My to hráli bez mezihry nakopávanými míči. Hosté šli více za vítězstvím, bojovali a přehrávali nás. Dobře je táhli Vorel s Moravcem. Pro nás škoda, že jsme nedokázali doma potvrdit body z předchozích zápasů,“ komentoval utkání trenér Oseka Karel Voříšek.

Sestava Oseka: Kozlík – Krejčí, Blatský, Carda, Benda – Brabec, Kroupa, Hoch, Maroušek (23. Lávička) – Hosnedl, Říský.

Český Krumlov – Katovice 1:2 (0:1). 88. D. Trapl – 33. a 57. M. Požárek.

„Sice to byl přímý souboj o druhé místo, ale na hřišti byl rozdíl znát. Byli jsme v utkání jasně lepším týmem. Sice jsme hned v úvodu zaváhali a domácí trefili tyč, ale jinak jsme je k ničemu nepustili. Kdyby byl poločas 1:6, nikdo by se nemohl divit. My šli několikrát sami na branku až na pátý pokus to proměnil Požárek. Škoda, že jsme nedali další branky, mohli jsme druhou půli hrát v klidu. I tak jsme však měli stále více ze hry, z brejků si vytvářeli šance a jeden z nich znovu proměnil Požárek. Domácí korigovali stav až dvě minuty před koncem, ale výhru jsme si v klidu pohlídali. Tři body si z Krumlova odvážíme naprosto zaslouženě,“ komentoval utkání katovický trenér Roman Malý.

Sestava Katovic: Švehla – Toman, Hajdušek, Janoch, Chylík – Miklas (31. Zoubek), Tušer, Kagui, Repa – Požárek, Uher (90. Hromíř).

Olešník – Blatná 10:2 (6:1). 13. a 45. L. Dudek, 23., 41., 71. a 88. D. Lafata, 26. M. Grobár, 36. M. Šíma, 53. T. Kouba, 85. R. Štos – 45. (PK) L. Motyka, 89. F. Jícha.

„Těžko se hodnotí takový debakl. O tom, jak má Olešník ofenzivně laděné mužstvo, jsme věděli a i se na to připravovali. Po prvním gólu v naší síti se nám bohužel to vše připravené zhroutilo jako domeček z karet. Chyba byla, že jsme se za nepříznivého stavu neudrželi a proti tak kvalitnímu soupeři nedokázali hrát především ze zajištěné obrany. Otevřeli jsme brzy zadní vrátka, což jim maximálně vyhovovalo. Hráče i přes vysokou prohru nakonec musíme pochválit, protože byť o výsledku bylo už dávno rozhodnuto, tak všichni stále makali, nekoukali na výsledek a snažili se s domácími hrát pořád fotbal. Nyní se musíme dát rychle dohromady, hodit Olešník za hlavu, připravit se a zvládnout následující zápas doma,“ komentoval utkání asistent trenéra Blatné Roman Remeš.

Sestava Blatné: Chlanda – Machovský, Šejvar (46. Petrášek), Nový, Motyka – Mišiak, Prokopec (22. Čadek), Mikeš, Šilhavý, Křivanec (79. Levý) – Míka (62. Jícha).