Vítězný gól dal až minutu před koncem Ivo Táborský, jenž čtvrt hodiny předtím naskočil do duelu za debutanta Ledeckého. „Nechali jsme na hřišti všechno a myslím, že jsme byli jednoznačně lepším týmem a vyhráli jsme zcela zaslouženě,“ zářil šťastný střelec a pochválil i diváky: „Lidi nás k vítězství dotlačili.“

Svou spokojeností se po zápase nijak netajil ani trenér David Horejš: „Klukům bych chtěl strašně moc poděkovat za výkon, který odvedli. Od první minuty jsme za vítězstvím šli a po celý zápas jsme byli jasně lepší. Byli jsme hodně na balonu, výborní v kombinaci, do pokutového území lítalo plno centrů. Eliminovali jsme sílu soupeře, což je rychlý přechod do útoku, drželi balon ve středu pole a vzadu jsme byli bezchybní,“ chválil své svěřence.

Fotbalisté Dynama skutečně v neděli hráli výborně a hosty mačkali jako citron, nicméně ještě minutu před koncem na ukazateli skóre svítily dvě nuly. „Jistě, s přibývajícím časem už to vypadalo na remízu, fotbalová spravedlnost ale zvítězila a za to, jak jsme za výhrou šli až do úplného konce, jsme byli po zásluze odměněni. Za to jsem velice rád, kdybychom ten gól nedali, byla by to obrovská škoda. Za předvedený si kluci vyhrát prostě zasloužili,“ nešetřil Horejš superlativy.

To, že Dynamo vyhrálo po zásluze, uznal i soupeř. „Budějovice byly po celé utkání lepší, silnější a zřejmě zaslouženě zvítězily. Byť nás samozřejmě mrzí, že jsme přežili bez úhony skoro celý zápas a gól dostali až v samém závěru,“ litoval trenér hostí Petr Havlíček. „Prvně, co jsme v Budějovicích hráli, jsme ale byli horší než náš soupeř,“ připustil. Zápas dle něj byl fyzicky hodně náročný. „Především pro nás, protože jsme hráli převážně bez balonu,“ konstatoval.

Poprvé v dresu Dynama naskočil do zápasu útočník David Ledecký, který na jih Čech přišel z polského Górniku Zabrze. „Řekl bych, že podal velice slušný výkon, a byť nedal gól, na hrotu pracoval velice dobře. Vyhrával tam souboje, sebral hodně míčů a udržel je, rozbíhal obranu a byl platným hráčem,“ ocenil David Horejš.

Vítězný gól ale dal až Táborský, jemuž se podobný kousek povedl i v prvním domácím utkání proti Třinci. Sám ale říká, že by roli žolíka hrát nechtěl, pro což má i trenér Horejš pochopení: „Mluvil jsem s ním o tom na předzápasovém tréninku. Říkal jsem mu, že je pro mužstvo důležitý v tom, že tam může přijít na čtvrt hodiny a rozhodnout. Má velké zkušenosti a dovede je využít. Celá ta akce našich starších pánů byla nádherná,“ s úsměvem kouč ocenil také parádní volej Kladrubského, který vítězné Táborského trefě předcházel.

Zkušený Jiří Kladrubský patřil v neděli k nejlepším a nejaktivnějším hráčům vítězů a neúnavně celý zápas posílal od pravé lajny do vápna jeden centr za druhým. „Myslím, že oba beci hráli velice aktivně, na což jsme se celý týden připravovali. Chtěli jsme, aby oba beci hráli hodně vysoko, protože jsme věděli, že Vlašim hraje 4-4-2, že má ty dvě čtyřky pohromadě, a to jsme chtěli krajními záložníky roztrhat a uvolnit tak prostory pro naše beky,“ vysvětloval Horejš.

Po třech kolech je Dynamo nadále bez ztráty bodu, trenér Horejš se přesto drží při zemi. „Jsme rádi, že se nám daří, je však za námi teprve třetí kolo a my se teď musíme soustředit na nedělní utkání doma s Prostějovem,“ uzavřel trenér Dynama, jehož tým po zmíněném duelu s Prostějovem čeká televizní šlágr v Brně (pátek 17. srpna v 17.30).