Dle trenéra Radoslava Kováče si hráči před cestou do Příbrami věřili. „Na zápas se mužstvo těší. A já také,“ uvedl před zápasem pro klubový web. „Příbram je silná, pořád je to ta Příbram, která hrála léta první ligu. Je to tým, který nešetří krokem, hraje moderní, dynamický fotbal. Řada jeho hráčů prošla Spartou nebo Slavií a mají v krvi herní návyky z velkoklubů,“ upozorňoval Kováč, jedním dechem však k tomu dodal, že i jeho mužstvo má svou kvalitu a chce ji v Příbrami prokázat. „Věřím, že jsme připraveni, abychom zápas zvládli,“ zdůraznil.

Kováčovi svěřenci skutečně vstoupili do zápasu aktivně a v úvodu měli více ze hry, ale do větší šance se nedostali. Postupem času Příbram hru vyrovnala a v 15. minutě měla i první střelecký pokus na branku, když z vápna se do míče opřel Jeřábek, brankář Kotek naštěstí se zaskočit nedal a jeho ránu vyrazil na roh. Jen o čtyři minuty později střílel po dalším rohovém kopu Surmaj, z úhlu ale poslal míč vysoko nad Kotkovu branku.

Příbram byla aktivní, vedoucí gól ale dalo Táborsko! Ve 42. minutě svou rychlost prokázal Emmanuel Tolno, jenž běžel zcela sám na bránu a svůj únik zakončil také přesnou střelou – 0:1! To bylo slibné, jenže těsně před přestávkou zdálky napřáhl domácí Čermák a proti jeho tečované ráně byl gólman Kotek bezmocný – 1:1.

Vstup do druhé půle patřil Příbrami, obrana Táborska ale byla velice pozorná, navíc postupem času Jihočeši dokázali hru vyrovnat a čtvrt hodiny před koncem po ostrém Tolnově centru šel míč jen těsně vedle pravé tyčky Melicharovy branky. Krátce nato Sy Babacar hledal před příbramskou svatyní Tolna, jenž ale měl míč na levačku a pálil daleko vedle. V závěru se snažila Příbram vítězství strhnout na svou stranu, Táborsko ale cenný bod uhájilo.

FK Viagem Příbram – FC SILON Táborsko 1:1 (1:1)

Branky: 44. Čermák – 42. Tolno. ŽK: Čejka, Zeronik – Mezera, Bezpalec. Diváků: 868. Rozhodčí: Petřík – Váňa, Kotalík.

Příbram: Melichar – Dudl, Fišl, Stropek, Čejka – Petrák (90+1. Švestka), Čermák, Jeřábek (81. Musil), Osmančík (90+1. Vott), Novotný (46. Zeronik) – Surmaj (82. Vokřínek). Táborsko: Kotek – Mezera, Navrátil, Bezpalec – Plachý, Kopřiva, Liepa, Kosek (69. M. Šplíchal) – Varačka (69. Babacar), Mach (60. Nešpor), Tolno (90+2. Svatek).