„Věděli jsme, že nás čeká těžký sok, který šestnáct utkání za sebou neprohrál, přesto jsme věřili, že tu sérii přerušíme,“ zdůraznil po výhře 2:0 trenér Dynama David Horejš, dle něhož se fotbal divákům musel líbit. „Z obou stran se hrálo velice kvalitní utkání a já před svými hráči musím jen smeknout, neboť podali hodně dobrý výkon. Jistě, byly tam i nějaké chyby, ty ale byly zapříčiněny tím, že i soupeř hrál velice dobře,“ pochválil budějovický kouč také hosty z Ústí.

Ale není divu, Severočeši skutečně odehráli v jihočeské metropoli dobrý zápas, narazili ale na soupeře, který momentálně byl ještě v lepší formě – a který také možná měl i trošku víc potřebného štěstíčka.

Navíc měl v bráně Zdeňka Křížka, jenž odchytal šlágr kola ve velkém stylu a měl na vítězství svého mužstva velký podíl. „Kříža nás především za stavu 2:0 podržel,“ vyzdvihl Horejš výkon zkušeného brankáře.

Prvně v duelu o body nastoupil za Dynamo po příchodu z Příbrami zkušený Peter Grajciar. „Měl herní výpadek, což bylo i znát, ale přesto dle mě odehrál slušné utkání, podržel balon a byl platným hráčem. Pak už toho měl plné zuby, proto střídal,“ vysvětlil Horejš.

Chválu sklidil Ledecký na hrotu: „Pral se tam s oběma stopery, udržel vpředu míč a dařila se mu i účinná kombinace s Filipem Havelkou a Petrem Javorkem,“ ocenil trenér Dynama.

Zatímco minule v Brně oba góly Dynamo dostalo ze vzduchu, tentokráte si zadáci se standardkami hostí, kteří jich zahrávali až nečekané hodně, poradili bezchybně. „Naši stopeři jsou ve vzdušných soubojích silní, jenže v Brně jsme v nich propadli. Vyříkali jsme si to a tentokráte jak Novák, tak Havel, podpoření gólmanem Křížkem, to zvládli na jedničku,“ vyzdvihl Horejš.

Hosté v koncovce neměli štěstí, přesto bylo vítězství Dynama zcela zasloužené. „Řekl bych, že jsme ve druhé půli byli hodně aktivní a měli jsme dost šancí na to, abychom zápas definitivně strhli na svou stranu i dřív,“ usoudil trenér Horejš, jenž měl zřejmě na mysli třeba superšanci ze 70. minuty, kdy Wermke a Ledecký běželi sami dva na bránu, Wermke vzal koncovku na sebe a Lindr jeho střelu vyrazil, či Mršičovu dělovku do břevna a tvrdou ránu téhož hráče, kterou Lindr vyrazil.

Na jihu Čech se hrál výborný fotbal a kvitovali to i diváci, jichž přišlo na dva tisíce. „A hodně nám pomohli, za což bych jim chtěl poděkovat. Jsem rád, že začínají chodit ve vyšším počtu a v důležitých chvílích byli i hodně slyšet,“ chválil fanoušky trenér Horejš.

K výborné úrovni nedělního utkání nemalou měrou přispěli i hosté z Ústí, kteří ani na Střeleckém ostrově nebetonovali a hráli velice aktivně. „Bylo vidět, že hrají dva špičkové kluby druhé ligy, hrálo se nahoru dolů,“ konstatoval David Horejš.

Své hráče za předvedenou hru pochválil i ústecký trenér Aleš Křeček: „Jeli jsme do Budějovic s velkou pokorou, ale i s tím, že se pokusíme tady uhrát dobrý výsledek. Chtěli jsme hrát aktivně, útočně a napadat soupeře co nejvýš. Myslím, že se nám to i dařilo, hodně míčů jsme získali a měli i nějaké šance. Jenže gól jsme nedali a naopak domácí šli do vedení. Také ve druhé půli jsme byli, myslím si, vyrovnaným soupeřem. Já po zápase hráčům poděkoval za dobrý výkon. Myslím si, že za to, co jsme tady předvedli, se nemáme zač stydět,“ zdůraznil hostující kouč a sympaticky poblahopřál soupeři k vítězství.

Na dotaz Deníku, kde hledat příčiny toho, že tým, který se dva roky zachraňoval, se dokázal tak zázračně zvednout, se Křeček jen pousmál: „Celé ty dva roky tam nejsem, ale proti minulé sezoně se tým hodně změnil. Odešlo jedenáct lidí a vytvořila se dobrá parta ambiciózních a po fotbale hladových kluků, co nejsou líní pracovat.“

Na oba jihočeské druholigové týmy teď čeká Mol Cup – Táborsko už v úterý zamíří do Domažlic (17), Dynamo ve středu hraje na hřišti třetiligového Litoměřicka.
II. liga je o víkendu – sobota: Pardubice – Dynamo, neděle: Táborsko – Chrudim.