FC SILON Táborsko – MFK Chrudim 0:1 (0:1)

Branky: 69. Záviška. Rozhodčí: Szikszay – Volf, Vyhnanovský. ŽK: 0:2 (32. Řezníček, 86. Průcha). ČK: 12. Zadražil (Táb.). Diváků: 1024.

Táborsko: Zadražil – Kone, Navrátil, Mezera – Bezpalec, Tusjak, Kopřiva (77. Bederka), Plachý (77. Varačka)– Mach (14. Kotek) – Babacar (80. M. Šplíchal), Nešpor (77. Tolno).
Chrudim: Floder – Harušťák, Hašek, Koželuh (46. Látal), Kesner(46. Skwarczek) – Řezníček, Vrána (90.+1 Juliš), Záviška, Průcha, Kodýdek(89. Kejř) – Jedlička (80. Firbacher).

Ještě před včerejším zápasem zveřejnil klubový web informaci, že k Jordánu zamířil na přestup sedmadvacetiletý stoper Jiří Bederka, který od roku 2018 působil v Bohemians a má na svém kontě 80 prvoligových startů. V první lize debutoval v roce 2017 coby hráč Hradce Králové, později nastupoval i za České Budějovice a zmíněnou Bohemku, jejíž barvy naposledy hájil letos 1. května v duelu s Pardubicemi. Jiří Bederka posbíral i 22 reprezentačních startů v kategoriích U16 až U20.

Pozměněná sestava Táborska zahájila duel po měrně aktivně, ale ve 12. minutě zasáhla do jeho vývoje první zásadní událost. Brankář Zadražil zatáhl za záchrannou brzdu při výpadu Závišky a sudí Szikszay ho poslal předčasně pod sprchu. Východočeský celek od té chvíle pochopitelně zvýšil svou ofenzivní aktivitu, ale až do přestávky z ní nevytěžili víc než šanci Jedličky, kterou skluzem zneškodnil vystřídavší brankář Kotek. Naopak domácí se dožadovali penalty za zákrok na Koneho, byla z toho ale jen žlutá parta pro protestujícího trenéra Kováče. Následně mocně dobývali chrudimskou branku ze vzduchu, ale série čtyř nebezpečných rohů v rozmezí dvou minut ke gólu nevedla.

O přestávce došlo ke kuriózní situaci. Zraněného hlavního arbitra Szikszaye musel nahradit pomezní Volf a na výzvu pořadatele se přihlásil místní rozhodčí Novotný, jenž naskočil do druholigového duelu na pomezí. Oslabený domácí celek po obrátce jevil sympatickou snahu o zteč chrudimské branky, jenže v 69. minutě pustili jeho hráči „zdarma“ k zakončení Závišku, a ten vstřelil jediný gól střetnutí – 0:1. Domácí lavička zareagovala na nepříznivý vývoj zápasu trojím střídáním, ale v závěru se častěji přerušovalo, než hrálo a žádná významná události už do historie zápasu nepronikla.

Na potřebný bodový zisk, případně i na první vítězství se aktuálně čtrnáctí Jihočeši pokusí zaútočit v pátek v Jihlavě.