V areálu na Soukeníku přivítal stávající hráče i potencionální posily nový hlavní kouč Sergejs Golubevs spolu s dalšími členy realizačního týmu, asistentem Martinem Bártou, trenérem brankářů Radimem Garčárem, fyzioterapeutkou Karolínou Novotnou a vedoucím mužstva Petrem Kolářem.

Podle slov ředitele klubu Josefa Holuba nebylo v kabině táborského celku tak rušno jako v předchozích letech, ale důležité je, že jádro týmu zůstalo téměř pohromadě. Na startu přípravy chyběli Stephano de Almeida (víza), brankář Adam Zadražil, jenž je v karanténě, a také nemocní Roman Holiš s Mohamedem Tijanym. Smlouva v Táborsku skončila Šimonu Havrdovi, Davidu Čapkovi a Rafaelu Mirandovi.

Naproti tomu se do tréninku hlásilo několik nových tváří a další k nim brzy přibydou. Novici v týmu jsou útočník Jan Mach (Králův Dvůr – autor 9 podzimních branek), ofenzivní univerzál Marek Kalousek (Dynamo České Budějovice - na testech u Jordánu byl už v prosinci) a levý obránce či záložník Daniel Kosek (Slavia Praha). Jen o den později dorazili do Tábora Gruzínec Robakidze a Brazilec Yuri, kteří pokračují v testech. Přípravu s A-mužstvem absolvují i mladíci z klubového SCM, konkrétně Šplíchal, Kotrč a Svatek.

Od první zápasové prověrky dělí devátý tým Fortuna národní ligy pouhé dva dny. Už v sobotu 8. ledna od 10.30 hodin se v rámci Tipsport Cupu utkají na východě Čech s domácí Mladou Boleslaví.

Zahajovací trénink zmapoval v přiložené fotogalerii Jan Škrle.