Jihočeši naopak hlásí dvě jisté posily. Už dříve klub oznámil příchod křídelníka Jakuba Nečase z Příbrami. Druhou novou tváří je levý obránce Petr Heppner z Vlašimi. Po vleklém zranění se do kádru vrátil stoper Martin Foltýn.

O dalších posilách se jedná nebo přijdou na testy. „Kádr máme široký, ale naší prioritou ještě je najít gólového útočníka. Reagujeme na odchod Pavla Svatka,“ uvedl ředitel klubu Martin Vozábal. Ten dodal, že ve stejném složení pokračuje celý realizační tým, který prodloužil smlouvy.

Většinový majitel klubu Petr Kolář nabádá, aby mužstvo k sezoně přistoupilo s pokorou, s velkou vážností a navázalo na třetí místo v uplynulém ročníku. „Začíná se od nuly. Nikdo nebude mít nic jistého, soutěž bude vyrovnaná. Důležité bude nepodcenit začátek a držet se ve špičce tabulky od prvních kol. Určitě chceme, aby mužstvo hrálo v top 5. Předpoklady tu jsou. Podmínky, které si trenér přál, jsme víceméně splnili, není důvod, abychom nepokračovali v dobrých výkonech,“ míní Petr Kolář, který se vyhýbá megalomanským plánům typu, že mužstvo postoupí do první ligy a klub rychle postaví odpovídající stadion. „Pojďme postupně. Určitě je v plánu rvát se o čelo tabulky, zabydlet se nahoře, aby s námi druhá liga počítala. Nechceme ustoupit ze sportovní kvality, která je důležitá i pro rozvoj infrastruktury,“ dodal.

Trenér Roman Nádvorník neskrývá ambice. „Baráž nám ukázala, že nejrychlejší cesta do první ligy je druhou ligu vyhrát. Musíme hrát sebevědomě, jak jsme to předvedli ve druhém poločase druhého barážového utkání s Dynamem. Soutěž bude velmi těžká, plně respektujeme sílu Opavy, Brna, Zlína, ale naším cílem je usilovat o první místo,“ uvedl trenér Roman Nádvorník.

První přípravné utkání odehraje mužstvo už v sobotu v 11:00 v Libčicích nad Vltavou proti Dukle Praha.

Kádr týmu
Brankáři:
Martin Pastornický, Daniel Kerl.
Obránci: Luboš Tusjak, Petr Heppner (přestup z Vlašimi), Petr Plachý, Jakub Schindler, Pavel Novák, Ngosa Nsunzu, Mamadou Koné, Martin Foltýn.
Záložníci – střed: Ondřej Bláha, Jakub Kopáček, David Skopec, Matyáš Coňk (test z Příbrami), Jiří Kateřiňák, Aleš Nešický (z B týmu).
Křídla: Bojan Dordić, Jakub Nečas (přestup z Příbrami), Matouš Varačka, Jiří Šplíchal, Tomáš Drchal, Soliu Afolabi (oba z dorostu). Útočníci: Jan Mach, Martin Prášek (test z Dynama ČB), Oghenekaro Etemike (test z Hostouně), Jakub Šašinka.

Autor: Luboš Dvořák