FC MAS Táborsko – FK Fotbal Třinec 2:0 (1:0)

Branky: 3. Tolno, 60. vlastní Vaněk, rozhodčí: Petřík – Váňa, Vodrážka, ŽK: 1:4 (54. de Almeida – 12. Adamuška, 39. Bedecs), 45+1. Celba, 77. Attah).

FC MAS Táborsko: Pecháček – Navrátil, Tusjak (75. Dybala), Holiš, Almeida – Ndiaye, Boula, Liepa (63. Gil), Provazník (75. P. Plachý) – Tolno (88. Vozihnoj), Čapek.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Hýbl (46. Janoščín), Celba (46. Bolf), Bedecs, Foltyn – Vaněk (75. Attah), Omasta, Weber (46. Tijani), Samiec – Javůrek (57. Cienciala), Habusta.

V prvním poločase si nemohli hosté na stadionu ani diváci za plotem na nudu stěžovat. Příznivce domácího týmu vystrašila už 7. minuta hry, kdy se dostal po centru z levé strany k velmi nebezpečnému zakončení Omasta, ale Pecháček prokázal neméně pohotovosti než třinecký hráč a míč vytěsnil na roh. O dvě minuty později se řítil do šance Čapek, ale do zakončení se díky včasnému vyběhnutí brankáře Adamušky nedostal.

Od tohoto okamžiku se ale táborští fotbalisté udávali tempo hry a protivníka ze Slezska ani na okamžik zpod své kontroly. Ze sedla je nevyhodila ani smolná situace z 12. minuty, kdy rodící se tutovku Provazníka zastavil gólman Adamuška jen nekompromisním faulem a sudí Petřík nemohl rozhrnout jinak, než nařídit penaltu. K té se postavil neúspěšný exekutor z duelu s Prostějova de Almeida; také tentokrát ale jen smutně sklopil k zemi zrak, protože Adamuška jeho úmysl vystihl a vytěsnil míč na tyč. Svou přetrvávající herní nadvládu Jihočeši přetavili v gólovou radost až o jedenáct minut později, kdy využil nedůslednosti třineckých hráčů před svou brankou Tolno a nekompromisní ranou otevřel skóre – 1:0.

Další příval ofenzivního úsilí už domácí mužstvo k dalšímu radostnému momentu nenasměroval a do šatny si odnášeli „pouze“ jednobrankový náskok.

Do druhé půle vyslal známý trenér František Straka tři nové hráče s úmyslem okysličit třineckou hru, dostat domácí pod tlak a nastartovat výsledkový obrat. První bod jeho plánu se v úvodu poločasu setkal s úspěchem a Třinečtí skutečně překlopili aktivitu na svou stranu. K výraznému ohrožení Pecháčkovy branky to ale díky pozorné defenzivní hře táborské družiny nevedlo. Byť jen lehký vítr z plachet jim nakonec vzala 60. minuta hry. Obranou hostů odvrácený míč vyzval k dalekonosné střele skvěle hrajícího domácího záložníka Modou Ndiayeho a po neplánované teči bránícího Vaňka skončil v opačném koutě branky, než k jakému se vrhl brankář Adamuška – 2:0. Celek Táborska díky tomu sevřel otěže utkání ještě pevněji ve svých rukách a navzdory nevyužité tutovce Tolna i náznakům dalších šancí už dovedli zápas k vytoužené tříbodové radosti.

A zatímco populární „Franz“ opouštěl lavičku třineckého týmu se smutným výrazem ve tváři, táborský lodivod Miloslav Brožek zářil spokojeností. „Klukům dnes nemám co vytknout. Vítězství si zasloužili a odráží se v něm úsilí, které na jaře odvádějí. Do konce soutěže ale zbývá ještě pět kol a nás samozřejmě čeká ještě hodně práce,“ krotil i ve chvílích radosti z důležité výhry přehnanou euforii.