K prvnímu mistrovskému utkání nové sezony zavítají Katovičtí na hřiště Slavoje Mýto a připraveni by měli být na utkání dobře. „V našem dresu se oproti minulé nedohrané sezoně objeví řada nových kluků. Přes přestávku a přípravu bylo hlavním cílem je do týmu zapracovat. Někdy to sice nebylo úplně podle představ, ale v celkovém kontextu jsme v přípravě splnili, co jsme si předsevzali. Jsem s ní spokojen,“ zhodnotil předsezonní období v Katovicích trenér Přemysl Šroub.

I v těch předchozích nedohraných sezonách se tým potýkal s velkým počtem zranění. Ta se však hráčům nevyhýbají ani nyní. „Kvůli dlouhodobým zdravotním problémům skončil Miklas. Na marodku přibyl ještě Chylík. Opět tedy jde o ztráty těch zkušenějších hráčů,“ uvedl smutně ke zraněním trenér a pokračoval: „Kostra týmu zůstává stejná, ale kolem ní se objeví řada nových hráčů. Až v sezoně se ukáže, jak na tom opravdu jsme.“

Fotbalisté Katovic porazili v přípravě devatenáctku Slavie Praha 5:0.
Pražská Slavia si z Katovic odvezla bůra

Slavoj Mýto, první soupeř v této sezoně, se stal z důvodu koronaviru prakticky nejčastějším soupeřem Katovic. Trenéři by tak měli mít soupeře přečteného. „Byli jsme se s asistentem Jirkou Křížem podívat na generálku Mýta. Vyhrálo 9:2. Mají kvalitnější tým než loni, hrají to rychle po stranách. Na začátek sezony to bude hodně těžký soupeř, ale samozřejmě chceme bodovat,“ hledí k prvnímu duelu trenér Šroub.

Divizní skupina A bude znovu velmi silná. Katovičtí jsou si toho vědomi a chtějí zde hrát důstojnou roli. „Cílem je hrát v klidném středu tabulky. Konkurence bude hodně silná, mnohde se důkladně posilovalo. Chceme se vyhnout záchranářským problémům a především chceme opět bavit naše věrné fanoušky, kterých chodí na na naše zápasy opravdu hodně. Doufám, že si to budou moci užívat bez zbytečných omezení,“ přeje si do sezony Přemysl Šroub.

Trenér tak nakousl zásadní problém, a to fotbal bez diváků. Nikdo si nepřeje, aby k tomu došlo, vždyť se fotbal hraje právě pro fanoušky. „Doufám, že tuto sezonu již odehrajeme celou a především, že budou moci po celou dobu chodit diváci. Doufám, že vyhraje zdravý rozum, bez diváků se opravdu hraje velice špatně,“ dodal katovický lodivod.