V jarní části divize mají katovičtí fotbalisté ze dvou zápasů na kontě čtyři body. Sice dali pouze jeden gól, ale to stačí k tomu, aby se mohli chlubit neporazitelností. Z béčka Příbrami si na úvod jara přivezli bezbrankovou remízu 0:0, v minulém kole doma porazili Mariánské Lázně 1:0 brankou stopera Jakuba Brabce.

A jelikož Katovičtí vyhráli poslední podzimní duel v Jindřichově Hradci a předtím doma remizovali s Aritmou Praha, mají za sebou čtyři zápasy bez porážky. Tuto sérii by chtěli natáhnout nyní v Tachově a rozšířit svůj dosavadní zisk 22 bodů.

Tachov nebude žádným jednoduchým soupeřem. Jde mu o hodně, bojuje o záchranu. „Tachov musí, my můžeme, takže to pro nás bude lepší. Navíc kluci jdou nahoru, mužstvo se zvedá. Noví kluci do týmu zapadli, jak Martin Souhrada, tak Kuba Štěch i Honza Vonášek, který přišel v pátek před zápasem. Věřím, že za dvě tři kola budeme ještě dál,“ doplnil Lubomír Vašica po domácí výhře nad Mariánskými Lázněmi.

Fotbalová divize: Otava Katovice - Slavia Mariínské Lázně 1:0 (0:0).
Opora mezi tyčemi. Petr Provazník vychytal Katovickým již druhou jarní nulu

Případný úspěch Katovic v Tachově, kde se hraje v sobotu od 15 hodin, by současně pomohl i dalšímu jihočeskému týmu v soutěži Českému Krumlovu. Ten se z posledního místa snaží o jarní zázrak v podobě záchrany. Hráči Slavoje však mají osud především ve svých rukách a musejí nyní doma porazit Klatovy.


Načítám tabulku ...