TJ Blatná – TJ Spartak Kaplice 1:1 (0:0)

Branky: 50. Doubková – 52. Vávrová. ŽK 0:1 (Vávrová). Rozhodčí M. Mráz.
Sestavy - Blatná: Fronková – Honnerová, Doubková, Posavádová, Dušánková, Klásková, Němejcová, Šebková, Mlíčková, Pečená, Tomanová. Střídaly: Horelicová, Kubešová, Benešová, Janová, Hynková, Hamplová. Kaplice: Poutníková – Pešadíková, Vávrová, Kováříková, Pálková, Čaňková, V. Jedličková, Petříková, Bandyová, Straková, Chvalová. Střídaly: Suchanová, Pártlová, Klomfarová.

Hrálo se od začátku především ve středu hřiště. Více střeleckých pokusů si na své konto připsaly hráčky Blatné, ale ve většině případů nemusela kaplická brankářka Poutníková vůbec zasahovat. V úvodu si dva střelecké pokusy na své konto připsala domácí Hamplová, ale ani v jednom případě nedokázala míč nasměrovat mezi tři kaplické tyče. První střelou bránu Spartaku minula, chvíli na to druhou pro změnu přestřelila. Po čtvrthodině hry po chybě kaplické Vávrové měla slibnou příležitost Pečená, ale ani ona prostor hostující svatyně neohrozila. Kapličandy se vážněji připomněli až ve 33. minutě. Rohový kop zahrávala kapitánka Veronika Jedličková, balón kroutila přímo do brány, míč ale proletěl těsně nad břevnem. Nebylo tedy divu, že první poločas skončil bez branek.

Česká divize žen: TJ Jiskra Domažlice - FK Tatran Prachatice 16:0 (9:0).
Fotbalistky Tatranu Prachatice se rozloučily s podzimem vysokou porážkou

Skóre se měnilo až po pěti minutách hry ve druhém dějství. Po chybě v hostující rozehrávce se míče zmocnila Pečená a po jejím centru usměrnila míč za záda brankářky Poutníkově zakončující Miroslava Doubková – 1:0. Vedení si hráčky Blatné užily pouhé dvě minuty. Petříková přihrála do šance Pálkové, brankářka Fronková zasáhla nohou a míč vyrazila na rohový kop. Od praporku poslala míč před bránu Jedličková a Tereza Vávrová hlavou poslala balon za záda brankářky Fronkové – 1:1. V dalším průběhu druhého poločasu byly Kapličandy lepším týmem. Měly i více brankových příležitostí, k jejich smůle je však nedokázaly proměnit. Nebyla to záležitost jedné hráčky, strhnout vedení na hostující stranu mohla Petříková, Chvalová, Pálková i Bandyová, ale skóre se v ani jednom případě nezměnilo. Utkání tak skončilo dělbou bodů. Hostující fotbalistky mohou litovat neproměněných gólovek ve druhém poločase.

Podzim tak zakončily Kapličandy se ziskem čtyř bodů, když dokázaly porazit nováčka z Prachatic, v dalších zápasech však převážně tahaly za kratší konec. Ve druhé polovině podzimní části citelně chyběla zraněná středopolařka Bartoníčková.

Autor: Libor Granec