Ač měly oba týmy přes zimu určité problémy s obměnou svých kádrů, trenérům se podařilo dát dohromady sestavy, které na jaře šlapou na jedničku. Katovičtí uhráli v pěti zápasech šest bodů, Českokrumlovští dokonce osm, na což předtím potřebovali celý podzim. Tým ze Strakonicka je aktuálně desátý se ziskem 24 bodů na 10. místě tabulky, jeho soupeř se na začátku jara dostal z nejhoršího, z posledního místa se posunul o příčku výše, ale již je v přímém boji o záchranu.

V minulém kole si Katovičtí připsali na konto první jarní porážku, v Soběslavi padli 2:3. Naopak Český Krumlov remizoval se Sokolovem 1:1, když dával vyrovnávací branku z penalty v nastaveném čase druhého poločasu.

Na podzim vyhráli v Českém Krumlově domácí 4:2. Dalo by se říci, že šance před jarní odvetou jsou vyrovnané, ale Katovičtí jsou doma zcela jiným týmem než na hřištích soupeřů. "Víme, že každý zápas je těžký. Navíc Krumlov hraje o život, dělá výsledky, daří se mu. Nečeká nás nic snadného, ale vsadíme na to, že jsme doma silní. Věřím, že navážeme na jarní výkony a nemusíme se ničeho bát," burcuje své hráče katovický lodivod Lubomír Vašica.

Doma Strakoničtí porazili Hranice v play out 31:22. Uspějí i u soupeře?
Strakoničtí házenkáři mohu udělat v Hranicích velký krok k záchraně extraligy

"Doma jsme sice Katovice porazili, ale jsou úplně jiným týmem, když hrají ve své Dudák aréně. Jsme na dobré vlně, pojedeme tam s hlavou vztyčenou a pokusíme se něco urvat," hledí k utkání trenér Českého Krumlova Zdeněk Šváb a střelec týmu Radek Bauer dodává: "Katovice jsou doma silné. Byli jsme se podívat na jejich minulém zápase se Sokolovem, vyprodaný stadion a skvělá atmosféra. Určitě budou doma nebezpeční, ale doufám, že se na ně dobře připravíme a uhrajeme nějaké body. Jsou silným týmem, zvláště doma s podporou fanoušků, ale chceme bodovat a nejedeme tam jen tak to odehrát."

Tak v sobotu v 16.30 hodin na značkách.


Načítám tabulku ...