Jihočeši základ k vítězství položili především na konci prvního poločasu, kdy dali Admiře dva góly do šatny. První půle byla jinak vcelku vyrovnaná. Domácí měli mírnou územní převahu, kterou však dokázali vyjádřit jen rohovými kopy. Ani Písečtí moc šancí neměli, byli ale velmi produktivní.

Ve 42. minutě přehodil Štěpán Koreš chytrým lobem vybíhajícího brankáře Kellera a o dvě minuty později si gólmana Admiry vychutnal i elitní písecký střelec Marek Kalousek. Pro domácí to byla hodně ledová sprcha, z níž už se po změně stran nevzpamatovali.

Snaha Admiry o vstřelení kontaktního gólu byla marná a v závěru opět udeřil Písek. V první minutě nastavení posunul Novák balón na střídajícího Karla Malého a ten už neměl problém dopravit jej potřetí do sítě.

„Dva slepené góly na konci poločasu určily ráz utkání. Dodaly nám klid a i přes větší tlak Admiry ve druhé půli jsme vítězství celkem v pohodě uhájili. Vyhovovalo nám, že Admira chtěla hrát fotbal, a i nám se tím pádem hrálo líp. Dobře jsme se na zápas připravili, kluci podali zodpovědný výkon a po zásluze jsme brali tři body,“ konstatoval písecký kouč Milan Nousek.

V domácí derniéře přivítá Písek v pátek 2. června v předposledním kole v tabulce třetí Loko Vltavín (18 hodin).

Admira Praha – FC Písek 0:3 (0:2)
Branky: 42. Koreš, 44. Kalousek, 91. Malý. Rozhodčí: Tryzna – Vít, Jiříček. ŽK: 3:2 (Martinic, Zahálka, Čížek – Němeček, Voráček). Diváci: 240.
Písek: Lukeš – Musa, Mařík (93. Hrdlička), Němeček - Vokurka - Novák, Sajtl, Koreš, Štěch (86. Malý) - Kalousek (79. Bicenc), Voráček (86. Hendrych).
Další výsledky 28. kola
Dynamo ČB B - Bohemians 1905 B 1:0 (0:0), Vltavín – Králův Dvůr 3:4 (1:2), Zbuzany – K. Vary 0:3 (0:2), Sokolov – Hostouň 1:1 (0:0), Plzeň B – Přeštice 0:0, Dukla Praha B – Domažlice 1:2 (1:1), Povltavská – Motorlet 3:1 (1:1).